Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze reprezentacji Polski (Michał Kubiak - nr 13)Newspix / Jakub Piasecki / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski (Michał Kubiak - nr 13)

Doskonała wiadomość dla kibiców siatkówki. Polska wśród kandydatów na organizatora mistrzostw Europy 2021

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Europejska Konfederacja Siatkówki dokonała wyboru trzech z czterech współorganizatorów turnieju mistrzostw Europy siatkarzy w 2021 roku. Niewykluczone, że do Estonii, Finlandii i Czech, jako główny gospodarz imprezy, dołączy Polska.

Informację na temat propozycji ze strony CEV, na antenie telewizji Polsat Sport, potwierdził prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk. W najbliższych dniach przedstawiciele siatkarskiej centrali mają pochylić się nad tą ofertą. Jeżeli nasi działacze nie zdecydują się gościć imprezy z udziałem najlepszych ekip Starego Kontynentu, zaszczyt ten prawdopodobnie przypadnie w udziale Niemcom. 

Jak podaje "Przegląd Sportowy", powołując się na informacje pozyskane od wysoko postawionego przedstawiciela CEV, przedstawiona propozycja jest bardzo atrakcyjna. Gdyby PZPS zdecydował się podjąć wyzwanie, w Polsce odbyłyby się bowiem nie tylko spotkania jednej z grup, ale także mecze 1/8 finału, dwa ćwierćfinały, półfinały oraz finał i mecz o trzecie miejsce. Nasz kraj stałaby się zatem głównym organizatorem mistrzostw, w których ponownie wystąpią 24 drużyny. 

Wątpliwości siatkarskiej centrali budzi jednak kwestia finansowa. Rok później Polska wraz z Holandią, będzie organizatorem siatkarskiego mundialu. W tej sytuacji rodzą się wątpliwości, czy uda się udźwignąć ciężar dwóch tak wielkich imprez w krótkim odstępie czasu.

W dotychczasowej historii nasz kraj dwukrotnie gościł turniej mistrzostw Europy siatkarzy. Po raz pierwszy w 2013 roku wspólnie z Danią. Cztery lata później Polska, już jako samodzielny gospodarz, była areną zmagań z udziałem najlepszych drużyn Starego Kontynentu.

Czytaj też:

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Serbowie zdominowali rankingi indywidualne. Wysokie miejsca Polaków

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Runda finałowa podreperowała frekwencję. Tłumy na meczach Polaków

ZOBACZ WIDEO: ME siatkarzy. Vital Heynen podsumował turniej. Jego słowa dają do myślenia

Czy Polska powinna podjąć się organizacji turnieju Mistrzostw Europy 2021 siatkarzy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL