Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze reprezentacji PolskiMateriały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Puchar Świata siatkarzy. Japonia pierwszym wyzwaniem polskich siatkarzy (terminarz 2. kolejki)

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Dla polskich siatkarzy spotkanie pierwszej kolejki Pucharu Świata okazało się przetarciem przed kolejnymi meczami. W 2. kolejce Biało-Czerwonych czeka dużo trudniejsze wyzwanie. Rywalem będą Japończycy, którzy wcześniej pokonali Włochów.

Drugi dzień rywalizacji w Pucharze Świata siatkarzy nie zwiastuje większych emocji. W grupie B przegrani zmierzą się bowiem z triumfatorami i w większości, to ci drudzy będą faworytami. Wyjątek stanowić powinno starcie Egiptu z Iranem. Faraonowie po niespodziewanym triumfie nad Australią zostaną zweryfikowani przez Persów i jeżeli ponownie zejdą z parkietu niepokonani, będzie to już olbrzymia niespodzianka, a nawet sensacja.

Dużo ciekawiej powinno być w grupie A. Po niepowodzeniu w mistrzostwach Europy Włosi mieli się zrehabilitować, ale póki co nic nie wskazuje na to, aby mogli osiągnąć dobry wynik. Przegrana z Japonią była sporym zaskoczeniem. Tym razem Azzurich czeka starcie z USA i w nim nie będą faworytem, choć ekipa zza oceanu także przegrała. Górą w rywalizacji z Amerykanami byli Argentyńczycy, którzy w meczu z Tunezją powinni gładko sięgnąć po kolejny komplet punktów. Na zakończenie prawdziwy hit! Japonia zagra z Polakami i jeżeli ponownie zejdzie z parkietu z tarczą, może okazać się czarnym koniem turnieju. Vital Heynen ma w odwodzie Bartosza Kurka, MVP ostatniego mundialu, miejmy nadzieję, że nie będzie jednak musiał korzystać z jego usług. Przeciwko Tunezji zespół funkcjonował bowiem znakomicie. 

Puchar Świata siatkarzy. Rosjanie górą w starciu z Iranem. Egipt i Brazylia z pierwszymi zwycięstwami

Puchar Świata mężczyzn. Bartosz Kwolek: Mam nadzieję, że przywieziemy do kraju złoto

Terminarz spotkań 2. kolejki Pucharu Świata siatkarzy:

Grupa A - Fukoka:

Tunezja - Argentyna godz. 5.30

Włochy - USA godz. 8.00

Polska - Japonia godz. 12.20

Grupa B - Nagano:

Egipt - Iran godz. 4.00

Kanada - Rosja godz. 7.00

Australia - Brazylia godz. 11.00

ZOBACZ WIDEO Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019. Fantastyczny powrót mamy. Kamila Lićwinko: Ten skok mnie wzruszył!

Kto wygra mecz Polska - Japonia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL