Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze reprezentacji Polski (Michał Kubiak - nr 13)Newspix / Jakub Piasecki / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski (Michał Kubiak - nr 13)

Oficjalnie: Polska będzie ubiegać się o organizację mistrzostw Europy w 2021 roku

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Estonia, Finlandia i Czechy zorganizują mistrzostwa Europy siatkarzy w 2021 roku. Wciąż trwają poszukiwania czwartego gospodarza. W środę poinformowano, że Polacy zgłosili swoją kandydaturę.

O tym, że Polska może ubiegać się o organizację siatkarskich ME w 2021 roku, mówiło się już od pewnego czasu. Dopiero teraz jednak ta informacja została oficjalnie potwierdzona, przy okazji spotkania premiera RP Mateusza Morawieckiego i Ryszarda Czarneckiego z przedstawicielami PZPS.

- Mówimy o tym po raz pierwszy oficjalnie. Są prowadzone w tej chwili rozmowy z CEV. Wsparcie rządu i zaangażowanie jest tutaj argumentem koronnym - powiedział europoseł Ryszard Czarnecki w rozmowie z Polsat Sport.

Jest szansa, że w Polsce odbędą się mecze na wszystkich etapach, włącznie z półfinałami i finałem. Jak przekazał Czarnecki, potencjalnymi gospodarzami spotkań są Katowice, Kraków, Wrocław, Gdańsk oraz Tarnów.

Czytaj także: Polska - Rosja. Nieoceniony Wilfredo Leon. Znakomita zmiana Aleksandra Śliwki

Już teraz wiadomo, że ME 2021 odbędą się w czterech krajach. Siatkarze na pewno rywalizować będą w Estonii, Finlandii i Czechach. Wciąż nie potwierdzono, kto zostanie ostatnim gospodarzem. W grę początkowo wchodziły Niemcy, teraz wiele wskazuje na to, że turniej przeprowadzony zostanie w Polsce.

Przypomnijmy, że w tym roku w Polsce odbyły się mistrzostwa Europy siatkarek - w Łodzi przeprowadzono mecze fazy grupowej, a także dwa spotkania w ramach 1/8 finału i dwa ćwierćfinały.

Czytaj także: Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami PZPS. Premier RP otrzymał wyjątkowy prezent

Siatkarze o mistrzostwo Starego Kontynentu walczyli w Polsce dwukrotnie - w 2013 roku (wspólnie z Danią) oraz w 2017. Biało-Czerwonym na własnym terenie wiodło się nie najlepiej - zajęli odpowiednio 9. i 10. miejsce.

Polska gościła także mistrzostwa świata siatkarzy w 2014 roku, natomiast za trzy lata w naszym kraju odbędzie się kobiecy mundial (wspólnie z Holandią).

ZOBACZ WIDEO: El. Euro 2020: Łotwa - Polska. Smutny obraz polskiej kadry. "Konferencja pokazała, że nie ma żadnej chemii"

Czy ME siatkarzy powinny odbywać się w maksymalnie dwóch krajach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL