Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Hiroshima Prefectural Sports CenterMateriały prasowe / PGE Skra Bełchatów / Na zdjęciu: Hiroshima Prefectural Sports Center

Puchar Świata siatkarzy. Japonia przygotowuje się na uderzenie tajfunu. Co z meczami PŚ 2019?

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Za nami półmetek rywalizacji o Puchar Świata siatkarzy. Tymczasem z Japonii dochodzą niepokojące informacje o tajfunie, który w najbliższych dniach uderzyć ma w Kraj Kwitnącej Wiśni.

Wstępne prognozy przewidują, że Hagibis może się stać najsilniejszym cyklonem na Ziemi w 2019 roku. W tym tygodniu spodziewane jest jego dalsze umocnienie. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że osiągnie status supertajfunu! Do Japonii może dotrzeć w najbliższy weekend. Serwis dobrapogoda24.pl informuje, że Hagbis został zakwalifikowany do 3 kategorii w skali Saffira - Simpsona z wiatrem stałym o prędkości 185 km/h, w porywach dochodzących do 241 km/h.

Obecny na miejscu komentator telewizji Polsat Sport Tomasz Swędrowski uspokaja, że mimo dramatycznych doniesień, nie ma powodów do paniki. - Od rana trwają dyskusje na temat tajfunu, który zbliża się od strony Australii i najmocniej ma zawiać w sobotę. Japończycy są do tego przyzwyczajeni i doskonale do tego przygotowani, także obecnie nikt nie tworzy niepotrzebnej paniki. Ostrzeżenia zostały wydane i teraz pozostaje nam czekać - powiedział ekspert i komentator.

Polskim siatkarzom do rozegrania pozostało jeszcze pięć spotkań Pucharu Świata - w czwartek Biało-Czerwoni zmierzą się z Egiptem, z kolei w piątek z Australią. Sobota, czyli dzień, na który prognozowane jest uderzenie tajfunu, będzie dniem wolnym od meczów. Do rywalizacji siatkarze powrócą w niedzielę. Wówczas zespół prowadzony przez Vitala Heynena zmierzy się z Brazylią.

Terminarz meczów Polaków na Pucharze Świata siatkarzy (godziny czasu polskiego):

1 października, godz. 8:00: Polska - Tunezja 3:0
2 października, godz. 12:20: Polska - Japonia 3:1
4 października, godz. 8:00: Polska - USA 1:3
5 października, godz. 5:30: Polska - Argentyna 3:1
6 października, godz. 5:30: Polska - Włochy 3:0
9 października, godz. 8:00: Polska - Rosja 3:1
10 października, godz. 5:30: Polska - Egipt
11 października, godz. 5:30: Polska - Australia
13 października, godz. 8:00: Polska - Brazylia
14 października, godz. 5:30: Polska - Kanada
15 października, godz. 5.30: Polska - Iran

Czytaj także:

Puchar Świata siatkarzy. Polska - Rosja. "Aby pokonać Polaków, trzeba grać na maksa"

Puchar Świata siatkarzy. Fabian Drzyzga po wygranej nad Rosją: Brawo drużyna!


ZOBACZ WIDEO: El. Euro 2020: Łotwa - Polska. Kadra skazana na Brzęczka? "Na Euro 2020 również może mieć sporo szczęścia"

Czy reprezentacja Polski wygra Puchar Świata 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL