Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja PolskiMateriały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski

Puchar Świata siatkarzy. Tak Polska ograła Rosję (skrót meczu)

Dawid Borek
Dawid Borek
Reprezentacja Polski w kolejnym meczu PŚ siatkarzy ograła Rosjan 3:1, odnosząc piąty triumf w tych rozgrywkach. Zobacz skrót spotkania ze Sborną.

Rosjanie od początku meczu z Polakami dali do zrozumienia, że tanio skóry nie sprzedadzą. Co więcej - to nasi rywale na początku spotkania przejęli inicjatywę i wygrali pierwszego seta 27:25.

Na szczęście była to pierwsza i ostatnia zwycięska część meczu dla reprezentacji Sbornej. W kolejnej fazie zawodów Biało-Czerwoni złapali wiatr w żagle i zdominowali wydarzenia na boisku, triumfując w trzech kolejnych setach.

W ostatnim Rosjanie co prawda niebezpiecznie zaczęli zbliżać się do wyniku, ale z drugiej strony reprezentacja Polski poniżej pewnego poziomu nie schodziła. Dzięki temu utrzymała przewagę do końca i w efekcie wygrała 3:1.

Skrót meczu Polska - Rosja:

Dla drużyny Vitala Heynena było to piąte zwycięstwo w Pucharze Świata, po którym Polska zajmuje 2. miejsce w tabeli. Lepsi są tylko Brazylijczycy. Pełną tabelę znajdziesz TUTAJ.

W czwartek reprezentacja Polski zmierzy się z Egiptem. Początek starcia o godz. 5:30 (czasu polskiego). Piątkowymi rywalami będą zaś Australijczycy.

Zobacz też: Puchar Świata siatkarzy. Polska - Rosja. Vital Heynen: Musieliśmy się mocno napracować, żeby zdobyć punkty

Czy zaskoczył cię wynik meczu z Rosją?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL