Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze ONICO Warszawa Newspix / Rafał Rusek / Na zdjęciu: siatkarze ONICO Warszawa

PlusLiga. Co z ONICO Warszawa? To może być sądny dzień

Dawid Borek
Dawid Borek
Środa może być sądnym dniem dla ONICO Warszawa. Póki co przyszłość klubu nie jest jasna. Nie wiadomo, czy wicemistrzowie Polski wystartują w rozgrywkach.

Stołeczny klub ma ogromne problemy przed nowym sezonem. Po stracie sponsora strategicznego, przyszłość zespołu stanęła pod znakiem zapytania.

Z informacji sport.pl wynika, że menedżerowie siatkarzy mieli dostać zgodę na szukanie swoim klientom nowych klubów. Wcześniej włoskie media donosiły, że podstawowy atakujący Bram Van den Dries niebawem ma przenieść się do ligi koreańskiej (więcej TUTAJ).

W ostatnich dniach portal wPolityce.pl podał informację, że niemiecka firma Westminster może zostać nowym sponsorem strategicznym drużyny. Rozmowy są podobno na ostatniej prostej. Gdyby doszło do podpisania umowy, zmieniłaby się nazwa zespołu (więcej TUTAJ). Ponadto ONICO, jak opisuje sport.pl, może otrzymać wsparcie od koncernu Orlen.

"Środa to ponoć kluczowy dzień dla przyszłości drużyny, bowiem władze i przedstawiciele zespołu mają uczestniczyć w kilku istotnych spotkaniach. Po nich będzie wiadomo co dalej" - relacjonuje Sara Kalisz ze sport.pl.

Aktualne kontrakty z wicemistrzami Polski na sezon 2019/2020 mają m.in. Piotr Nowakowski, Piotr Łukasik, Kevin Tillie, Bartosz Kwolek i Antoine Brizard, szkoleniowcem jest z kolei Andrea Anastasi. Drużyna oprócz gry w PlusLidze ma zagrać też w Lidze Mistrzów, do której uzyskała przepustkę srebrnym medalem w ubiegłym sezonie.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #3: Uratowana kariera. Tomasz Kaczor wicemistrzem świata

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL