Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja PolskiMateriały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski

Puchar Świata siatkarzy. Polska - Egipt. Bloki Biało-Czerwonych będą śniły się rywalom po nocach (statystyki)

Beata Kacperska
Beata Kacperska
Reprezentacja Polski nie miała problemów, by pokonać drużynę z Egiptu (3:0) i zanotowała szóste zwycięstwo w walce o Puchar Świata. Na korzyść podopiecznych trenera Vitala Heynena przemawiały głównie bardzo dobra dyspozycja w ataku i w bloku.

Pełna koncentracja w każdym elemencie, solidna postawa w ofensywie i skuteczna gra blokiem - to główne zalety gry reprezentacji Polski w starciu z egipskim zespołem, do jakiego doszło w Hiroszimie w ramach walki o Puchar Świata 2019. Ostatecznie polska ekipa pewnie pokonała rywala 3:0 i zanotowała na swoim koncie szóstą wygraną w turnieju rozgrywanym w Japonii.

Czytaj także: Puchar Świata siatkarzy. Polska - Egipt. Napędzony w ataku Artur Szalpuk i murujący rywala na siatce Karol Kłos (oceny)

Rzućmy okiem na pomeczowe statystyki przygotowane przez członka sztabu polskiej ekipy, Roberta Kaźmierczaka. Przede wszystkim w meczu z reprezentacją Egiptu Polacy zaprezentowali solidną grę w ataku. Cały zespół zakończył walkę na poziomie 51 proc. skuteczności w tym elemencie, podczas gdy jego rywale zagrali w ataku ze skutecznością 35 proc. Najwięcej punktów w ofensywie w szeregach polskiej drużyny zdobył Artur Szalpuk, który zapisał na swoim koncie 13 "oczek" (65 proc. skuteczności). Po drugiej stronie siatki w ataku najczęściej punktował Yousry Hisham (8 punktów).

Biało-Czerwoni lepiej od przeciwnika byli dysponowani także w przyjęciu - 54 proc. piłek przyjęli w pozytywny, a 27 proc. w perfekcyjny sposób. Rywale robili, co mogli, by poruszyć w linii defensywnej zwłaszcza Damiana Wojtaszka, który był najbardziej obciążonym zawodnikiem w szeregach ekipy Vitala Heynena. Libero polskiego zespołu łącznie przyjął 21 piłek, popełniając tylko 1 bezpośredni błąd. Egipska reprezentacja zakończyła spotkanie na poziomie 44 proc. pozytywnego i 14 proc. perfekcyjnego przyjęcia.

ZOBACZ WIDEO: ME siatkarzy. Vital Heynen podsumował turniej. Jego słowa dają do myślenia

Czytaj także: Puchar Świata siatkarzy. Polska - Egipt. Kolejny triumf Biało-Czerwonych. Medal coraz bliżej (tabela)

Drużyna pod wodzą trenera Vitala Heynena z bardzo dobrej strony zaprezentowała się także w grze na siatce, momentami wprost "murując" po siatkarsku rywala. Łącznie zapunktowała w ten sposób aż 11 razy, podczas gdy reprezentacja Egiptu - 7 razy. Najlepiej blokującym zawodnikiem spotkania okazał się środkowy polskiej ekipy, Karol Kłos, który w tym elemencie nie miał sobie równych. Zagrał czujnie i twardo na siatce, a konsekwencją tego było 5 punktowych bloków. Cenne "oczka" w taki sposób zanotował także Artur Szalpuk (2 skuteczne bloki). W szeregach egipskiej drużyny po 2 punkty w tym elemencie zapisali na swoim koncie Rashad Atia oraz Mohamed Seliman.

Obie reprezentacje tyle samo punktów (po 3) zdobyły zagrywką. Egipska drużyna popełniła jednak zdecydowanie więcej bezpośrednich błędów w tym elemencie. Podopieczni trenera Gido Vermeulena pomylili się w polu serwisowym aż 14 razy, a Polacy stracili w ten sposób 6 punktów. Najlepiej zagrywającymi graczami meczu byli: atakujący polskiej drużyny, Łukasz Kaczmarek i środkowy egipskiego zespołu, Rashad Atia. Obaj zapisali na swoim koncie po 2 asy serwisowe.

Walka o Puchar Świata nie zwalnia tempa. Już w piątek, 11 października, reprezentacja Polski rozegra kolejne spotkanie. Tym razem jej przeciwnikiem będzie zespół Australii (godz. 5:30 czasu polskiego). Egipska drużyna zmierzy się zaś z drużyną Japonii (godz. 12:20 czasu polskiego).

Który element twoim zdaniem zadecydował o wygranej Polaków w meczu z Egipcjanami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL