Najnowsze Wyniki/Kalendarz
drużyna ELeclerc Radomki RadomWP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: drużyna E.Leclerc Radomki Radom

LSK: nieprofesjonalne zachowanie kapitan reprezentacji Argentyny. Zrezygnowała z występów w E.Leclerc Radomce

Piotr Dobrowolski
Piotr Dobrowolski
Na początku bieżącego tygodnia miała dołączyć do drużyny E.Leclerc Radomki, tymczasem okazuje się, że w Radomiu w ogóle się nie pojawi. Mowa o Julietcie Lazcano, której transfer do zespołu prowadzonego przez Jacka Skroka nie dojdzie do skutku.

Z niewiadomych przyczyn Julieta Lazcano nie zdecydowała się na przyjazd do Polski i reprezentowanie barw E.Leclerc Radomki Radom. Mimo iż klub Ligi Siatkówki Kobiet był już "po słowie" z argentyńską środkową i na początku bieżącego tygodnia miała ona dołączyć do swojej nowej drużyny po Pucharze Świata w Japonii, ostatecznie wycofała się z tego kroku.

Po imprezie w Azji kapitan Albicelestes dostała kilka dni wolnego. Tuż przed wylotem do Europy zarząd Radomki otrzymał informację bezpośrednio od siatkarki, iż nie stawi się ona w Radomiu. - Słyszeliśmy różne powody, od zdrowotnych, po osobiste, aż po informację o zakończeniu kariery siatkarskiej przez Julietę... Jesteśmy w kontakcie z jej menadżerami, których również zaskoczyła decyzja Argentynki - mówi dla oficjalnej strony internetowej radomskiego klubu prezes, Thomas Renard-Chardin.

Zobacz także: Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź muszą być bardziej pewne siebie. Anna Korabiec: To kwestia czasu

Klub z Radomia szuka rozwiązania tej sytuacji, ale jednocześnie stara się dowiedzieć, co było faktyczną przyczyną podjęcia takiej decyzji przez doświadczoną zawodniczkę. - Mamy w zanadrzu kilka opcji, rozmowy i negocjacje trwają. Na pewno postaramy się o pozyskanie kogoś równie wartościowego jak Lazcano, a może nawet i kogoś lepszego - podkreśla Renard-Chardin.

Przedstawiciele E.Leclerc Radomki nie zamierzają przejść obok tak nieprofesjonalnego zachowania Lazcano obojętnie i zapowiadają, że sprawa będzie miała ciąg dalszy i zostanie zgłoszona do FIVB.

Zobacz także: Izabela Kowalińska: Umożliwiłyśmy policzankom szybkie granie

ZOBACZ WIDEO: El. Euro 2020: Łotwa - Polska. Niepotrzebne słowa Bońka? "Akurat on nie jest osobą, która powinna pouczać innych"

Czy FIVB wyciągnie konsekwencje wobec Juliety Lazcano?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

 • gogo Zgłoś
  A ja myślę że po Pucharze Świata dostała lepszą propozycje, a może znowu gdzieś we Francji lub Włoszech bliżej świata mody. Patrząc na jej profil na portalach społecznościowych
  Czytaj całość
  widać, że bardziej od grania w siatkówkę pociąga ją modeling, a Radom akurat nie ma jej w tym temacie nic do zaoferowania !!!
  • kokik Zgłoś
   I bardzo dobrze, że w Radomce nie będzie grała. Jej skuteczność w ataku przez cały Puchar Świata to ok. 30%. Pewnie, że znajdą za nią kogoś lepszego może Jineiry Martinez.

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL