Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze reprezentacji PolskiMateriały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski

Puchar Świata siatkarzy. Polacy mają matematyczne szanse na wygranie turnieju. Sprawdź, co musi się stać (terminarz)

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Reprezentacja Polski po przegranej z Brazylią 2:3 ma już tylko matematyczne szanse na zwycięstwo w całym turnieju. Gracze Vitala Heynena muszą się też obawiać ataków ze strony USA i Japonii.

Na dwie kolejki przed końcem zmagań w Pucharze Świata Brazylia ma praktycznie zapewnione końcowe zwycięstwo w turnieju. Polacy mają jeszcze matematyczne szanse na awans na pierwszą lokatę, ale musieliby wygrać dwa ostatnie spotkania i liczyć na dwie porażki Brazylijczyków, która do tej pory straciła tylko jeden punkt - za zwycięstwo 3:2 z Polakami.

O miejscu w końcowej tabeli decyduje kolejno liczba wygranych meczów, liczba punktów, ratio setów, ratio punktów i wynik bezpośredniego spotkania. Za zwycięstwo 3:0 lub 3:1 przyznawane są 3 punkty, a za 3:2 wygrany otrzymuje 2 "oczka", a przegrany 1. 

Dla przypomnienia, Polacy mają bilans 7 zwycięstw i 2 porażek, z kolei Brazylijczycy wygrali wszystkie 9 meczów (26 punktów). Polacy dodatkowo muszą walczyć o utrzymanie się na podium. Po 7 zwycięstw i 2 porażki mają na koncie także reprezentacje USA i Japonii. Nasi reprezentanci są aktualnie wyżej za sprawą zdobytych 22 punktów - Amerykanie mają 21 oczek, a gospodarze turnieju 20. Poniżej czwartego miejsca na pewno nie spadniemy.

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020: Polska - Macedonia Północna. Brzęczek odniósł się do krytycznych słów Glika. "To świadczy o dojrzałości"

Nasi reprezentanci mają stosunkowo łatwe zadanie na koniec turnieju - czekają ich spotkania z Kanadą i Iranem, które mają na koncie po 4 zwycięstwa i 5 porażek. Znacznie cięższą przeprawę będą mieli Brazylijczycy, którzy spotkają się z Japonią i Włochami. Jedno zwycięstwo zapewni im już pewny triumf w rozgrywkach. 

Występuje tylko jedna możliwość, w której Polacy oraz Brazylijczycy mają bilans 9 zwycięstw - 2 porażki, a także tyle samo punktów i końcowy triumf przypada ekipie Vitala Heynena. Nasi reprezentanci musieliby wygrać oba mecze po 3:0, a Brazylijczycy przegrać po 2:3. Wtedy o miejscu zadecyduje lepsze ratio setów Polaków. W każdym innym przypadku Polacy muszą mieć nie tylko taki sam bilans zwycięstw, ale i więcej punktów od Brazylijczyków.

Czytaj teżPuchar Świata siatkarzy. Polska - Brazylia: Obietnica spełniona w połowie. Tylko punkt Polaków w starciu tytanów

Czytaj teżPuchar Świata siatkarzy. Polska - Brazylia. Vital Heynen: Jestem rozczarowany wynikiem

Terminarz meczów pierwszej czwórki Pucharu Świata:

Poniedziałek, 14 października:

godz. 4:00, USA - Rosja
godz. 5:30, Polska - Kanada
godz. 11:20, Japonia - Brazylia

Wtorek, 15 października:

godz. 4:00, USA - Egipt
godz. 5:30, Polska - Iran
godz. 8:00, Włochy - Brazylia
godz. 11:20, Japonia - Kanada

Aktualna tabela Pucharu Świata:

TabelaTerminarz

Czy Polacy utrzymają się na podium Pucharu Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

 • pxlewa Zgłoś
  Trzeba wygrać i z Kanadą i Iranem i pokazać siłę. Skoro chcemy złoto na IO, to tu mamy przedsmak godzin meczów i całej japońskiej tradycji. Ten test, mam nadzieję, zaprocentuje
  • panda25 Zgłoś
   Owszem, Polska jest faworytem w meczach z Kanadą i Iranem, jednak poczekajmy z oceną typu "stosunkowo łatwe zadanie" :-)Gdyby brnąć jednak dalej w matematyką to trzeba wygrać
   Czytaj całość
   i to za 3 punkty, bo USA mają na rozkładzie Rosję (średnio dysponowaną, patrząc choćby na mecz z nami) oraz Egipt. Japonia będzie miał trudniej...
   • Igor Kowalik Zgłoś
    Jeśli wygramy ten puchar świata to znaczy że naprawdę Bóg istnieje.

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL