Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Vital Heynen Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Vital Heynen

Puchar Świata siatkarzy. Jakub Bednaruk o Vitalu Heynenie. "On nie jest normalny"

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Jakub Bednaruk ma okazję współpracować z Vitalem Heynenem. Polski szkoleniowiec przyznał, że selekcjoner naszych siatkarzy jest szalony.

Reprezentacja Polski siatkarzy dołożyła do swojej kolekcji kolejny sukces pod wodzą Vitala Heynena. Tym razem Biało-Czerwoni zdobyli srebrny medal Pucharu Świata. Stało się tak po wtorkowym zwycięstwie nad Iranem w trzech setach.

Puchar Świata siatkarzy. Mateusz Bieniek myśli o powrocie. "Każdy chce już jechać do domu" >>

Z Japonii niedawno wrócił Jakub Bednaruk, który jest w szerokim sztabie szkoleniowym naszej kadry. Trener MKS-u Będzin zastępuje Belga, gdy ten nie może być z reprezentacją. Polak przyznaje, że jego przełożony jest szalony.

- On nie jest normalny. Uważam jednak, że dobrze dobrał sobie Mieszka Gogola i Sebastiana Pawlika, którzy są spokojnymi gośćmi. Ja też mam gorący temperament, ale nie pozwalam sobie na wszystkie szaleństwa Vitala. Wiem, że on robi to często specjalnie. Wyciągam z niego to, co mówi o siatkówce. Reszta mnie nie interesuje - mówi Bednaruk w rozmowie z TVP Sport.

Polski szkoleniowiec ma za sobą bardzo pracowity okres. Po pracy z kadrą w Japonii od razu wrócił do Będzina, gdzie przygotowuje drużynę do nowego sezonu. Przyznaje, że 18-godzinna podróż z Azji go wykończyła.

Puchar Świata siatkarzy. Vital Heynen: Trudno skupić się na kolejnym meczu po 17 godzinach od poprzedniego >>

- Z lotniska pojechałem od razu na zajęcia do chłopaków, potrenowaliśmy 90 minut, wróciłem do domu i... umarłem. Nie skończyłem lampki wina, którą sobie nalałem. Od razu wyłączyło mi się światło i zasnąłem na dobre. Wkalkulowałem jednak kolidujące terminy na linii klub-reprezentacja. Nie mam zamiaru robić z siebie bohatera, mam pracować, a nie spać - przyznaje.

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020: Polska - Macedonia Północna. Grosicki szczerze o kadrze. "Zdajemy sobie sprawę, że czasami brakowało stylu"

Czy Bednaruk w przyszłości może zastąpić Heynena?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

 • Grieg Zgłoś
  "Na ten moment to reprezentację może prowadzić każdy pseudotrener typu Wója Wójcik Parówy do góry i jedziemy z nimi"No niezupełnie - przecież Di Giorgio dwa lata temu
  Czytaj całość
  miał do dyspozycji tych samych zawodników, a nie potrafił z nich wykrzesać nawet połowy tego, co Heynen.
  • Waris Zgłoś
   Nie jest normalny ale ma wyniki .Jak by był normalny to może by nie było medali .Dodaje kolorytu naszej reprezentacji .Na ten moment to reprezentację może prowadzić każdy pseudo
   Czytaj całość
   trener typu Wója Wójcik Parówy do góry i jedziemy z nimi.Mamy wybitnych zawodników a to jest dzięki pracy trenerów klubowych Hajnen dodaje kolorytu.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL