Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja PolskiMateriały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski

Puchar Świata siatkarzy. Przeżyjmy to jeszcze raz. Zobacz jak Polska rozbiła Iran (skrót meczu)

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Reprezentacja Polski w żadnym secie nie pozwoliła Irańczykom zdobyć więcej niż 18 punktów, zwyciężając tym samym 3:0 i zapewniając sobie srebrny medal w Pucharze Świata siatkarzy.

Trener Igor Kolaković postanowił do gry z mistrzami świata nie oddelegowywać swojego najmocniejszego składu, dzięki czemu ci młodsi i mniej doświadczeni mieli okazję powalczyć z reprezentacją Polski w ważnym spotkaniu. Istotne było ono jednak szczególnie dla naszej kadry, która po tym, jak USA zainkasowało trzy punkty z Egiptem, musiała zwyciężyć w ostatnim meczu, by zająć drugie miejsce w Pucharze Świata.

Irańczycy w premierowej odsłonie tylko do pewnego momentu odstawali. Później rozegrali się Wilfredo Leon i Maciej Muzaj, więc nie było już czego zbierać. Ponadto nasi przeciwnicy popełniali sporo błędów własnych, co przełożyło się na wynik. 

Czytaj też: 
-> Puchar Świata siatkarzy. Pewne zwycięstwo Polski nad Iranem. Mamy srebro
-> Puchar Świata siatkarzy. Polska - Iran: "Mamy wielki zespół", czyli Twitter po triumfie Biało-Czerwonych

W drugiej partii scenariusz był podobny, choć pogoń reprezentacji Iranu wyglądała groźnie, później znów stracili całą serię punktów, nie mogąc przyjąć piłki na tyle dobrze, żeby wyprowadzić sensowną akcję. 

Polacy grali pewnie, mądrze i przede wszystkim równo. Na dobrym poziomie funkcjonowały wszystkie elementy, dzięki czemu z przyjemnością oglądało się grę Biało-Czerwonych. W trzecim secie pewnie przypieczętowali wygraną nad Iranem, a przede wszystkim zajęli drugie miejsce w Pucharze Świata.

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020: Polska - Macedonia Północna. Chłodna głowa Szymańskiego. "Nie chcę żebyście mówili, że już wywalczyłem miejsce w składzie reprezentacji"

Czy reprezentacja Polski może uznać występ w PŚ za udany?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL