Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Arena GliwiceMateriały prasowe / Arena Gliwice

Superpuchar Polski: Arena Gliwice to doskonały dom dla siatkówki

 Redakcja
Redakcja
Arena Gliwice, jedna z najnowszych i najpiękniejszych hal widowiskowo-sportowych w Polsce, gościć będzie uczestników starcia o tegoroczny Superpuchar Polski. Oprawa rywalizacji zespołów z Warszawy i Kędzierzyna-Koźla będzie naprawdę godna.

Arena Gliwice, która może pomieścić ponad 17 tysięcy kibiców, powstała w miejscu dawnego stadionu. Właśnie mijają dwa lata od momentu, gdy hala uzyskała pozwolenie na użytkowanie i zaczęła służyć miastu, kibicom i widzom organizowanych tam koncertów oraz innych widowisk.

Siatkarzy też już gościła - jeden z meczów w Lidze Mistrzów z Cucine Lube Civitanova rozegrała tam ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a ostatniego lata fanom w Gliwicach pokazali się reprezentanci Polski, którzy rozegrali towarzyskie spotkanie z Niemcami. Było to otwarcie tego sezonu i pierwsze spotkanie drużyny Vitala Heynena od pamiętnego finału Mistrzostw Świata w Turynie, w którym Polacy po raz drugi z rzędu wywalczyli złote medale.

Arena Gliwice to blisko 555 tys. m3 do wykorzystania na bardzo wiele sposobów. Obiekt składa się z dwóch hal: głównej (dominującej zarówno w bryle budynku, jak i w organizacji wewnątrz) i Małej Areny oraz budynku fitness. Obydwie hale są wyposażone w najnowocześniejsze i elastyczne systemy, dające możliwość zmiany przeznaczenia hal w sposób niemal dowolny: od imprez o charakterze sportowym (spełniających wymagania dla wydarzeń o randze międzynarodowej), przez imprezy rozrywkowe i rodzinne, po wydarzenia muzyczne światowego formatu.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Szpital zamiast igrzysk. Dramat Joanny Dorociak

23 października Arena Gliwice po raz pierwszy gościć będzie dwie polskie drużyny siatkarskie jednocześnie. Ponieważ obiekt jest wręcz stworzony do wielkich i ważnych wydarzeń można spodziewać się, że gracze obu zespołów będą czuć się w nim znakomicie. Tak samo zresztą jak kibice, którzy nie ukrywają, że nowa hala w Gliwicach jest obiektem niemal doskonałym.

Gliwice, które gościć będą dwie najlepsze drużyny poprzedniego sezonu PlusLigi, są jednym z najstarszych i najpiękniejszych miast na Górnym Śląsku. Bogata historia, ciekawa architektura, a także zróżnicowana oferta kulturalna i sportowo-rekreacyjna czynią je nie tylko świetnym miejscem do życia, ale też popularnym celem turystycznym. To jedno z najlepiej skomunikowanych miast w Polsce, a do tego ważny ośrodek akademicki, naukowy i przemysłowy.

Mecz o Superpuchar Polski odbędzie się w środę, 23 października, o godz. 17.30. Wciąż można kupować bilety na ten mecz w bardzo atrakcyjnych cenach!

LINK do biletów http://bit.ly/BiletyNaSuperpucharPolski

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL