Najnowsze Wyniki/Kalendarz
prezes PZPS, Jacek KasprzykWP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: prezes PZPS, Jacek Kasprzyk

Siatkówka. Udany rok dla reprezentacji Polski. "Inni zazdroszczą nam nie tylko sukcesów"

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Reprezentacja Polski mężczyzn w tym sezonie zdobyła trzy medale, a także wywalczyła awans na igrzyska. Postęp poczyniła też kobieca kadra. Prezes PZPS Jacek Kasprzyk jest dumny z osiągnięć naszych zawodników.

Srebrny medal Pucharu Świata i brązowe krążki w Lidze Narodów oraz mistrzostwach Europy - to dorobek reprezentacja Polski mężczyzn w tym sezonie. Do tego podopieczni Vitala Heynena wywalczyli awans na igrzyska olimpijskie. Bliska tego była też reprezentacja Polski kobiet. Zespół Jacka Nawrockiego grał też w turnieju finałowym Ligi Narodów i zajął czwarte miejsce w ME. Te sukcesy pokazują, jak udany był to rok dla polskiej siatkówki.

- Zabrakło "wisienki na torcie", złotego medalu, ale dla mnie każdy medal ma taką wartość. Po tym sezonie kadrowym zbieramy owoce pracy, na które pracowaliśmy od wielu lat. W żadnym związku na świecie, trener nie może wybierać spośród 20 zawodników światowego poziomu - powiedział w rozmowie z Polsatem Sport prezes PZPS, Jacek Nawrocki.

Siatkówka w Polsce to jeden z najpopularniejszych sportów. Ligowe rozgrywki transmitowane są przez telewizję. Pokazywane są wszystkie mecze PlusLigi, a także wybrane spotkania Ligi Siatkówki Kobiet i Krispol 1. ligi. Zainteresowanie meczami kadry jest ogromne. Dla innych federacji Polska jest wzorem do naśladowania.

- Inni zazdroszczą nam nie tylko sukcesów, ale również tego, że potrafimy korzystać realnie z tego, jakie możliwości daje nam nasz kraj, środki sponsorskie czy budżet państwa. Nie marnotrawimy tych pieniędzy i staramy się je mądrze wykorzystywać. Około 85% naszych finansowych możliwości przeznaczamy na szkolenie młodzieży. Niewiele związków na świecie byłoby w stanie tyle przekazać - dodał Kasprzyk.

Zobacz także:
LSK: Czy znów błyśnie Katarina Lazović? Rusza 2. kolejka
Liga włoska: zobacz mecze z udziałem Wilfredo Leona, Bartosza Kurka, Vitala Heynena (transmisja i terminarz)

ZOBACZ WIDEO: Bartosz Kwolek wspomina finały Ligi Narodów. "Zebraliśmy się jak chłopacy z SKS-u i dwa razy pokonaliśmy Brazylię"


 

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL