Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Miguel Angel Falasca Getty Images / Mehmet Kaman/Anadolu Agency / Na zdjęciu: Miguel Angel Falasca

PlusLiga. Siatkarze uczczą pamięć Miguela Falaski w 1. kolejce

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Z inicjatywy PGE Skry Bełchatów oraz zarządu Polskiej Ligi Siatkówki przed pierwszymi meczami sezonu minutą ciszy zostanie uczczona pamięć Miguela Angela Falaski, który zmarł pod koniec czerwca.

Miguel Falasca bardzo długo był związany z PlusLigą. Niedługo po tym, jak w sensacyjny sposób wywalczył mistrzostwo Europy z reprezentacją Hiszpanii, prowadzoną przez Andreę Anastasiego, trafił do Polski.

W 2008 roku wzmocnił rozegranie PGE Skry Bełchatów. Zdobył z nią trzy tytuły mistrzowskie, trzy Puchary Polski, był o krok zwycięstwa w Lidze Mistrzów, ostatecznie zajmując 2. miejsce po przegranej Zenitem Kazań. Później został trenerem PGE Skry, w pierwszym sezonie zdobywając mistrzostwo kraju, a później także Puchar Polski.

Czytaj też:
-> Nowy tydzień, nowe liderki. Szóstka 2. kolejki LSK wg WP SportoweFakty
-> Siatkówka. Vital Heynen wyjaśnia, dlaczego nie chce sprzedać medalu za Puchar Świata

Pod koniec czerwca zmarł na zawał serca, mając zaledwie 46 lat. Był związany z zespołem z Monzy, występującym w kobiecej Serie A we Włoszech. - Tak znacząca postać dla naszego klubu po prostu zasługuje, by o niej nigdy nie zapominać - mówił Konrad Piechocki, prezes PGE Skry Bełchatów.

ZOBACZ WIDEO: Wilfredo Leon świetnie czuje się w reprezentacji Polski. "To wszystko posłuży za rok"

Pierwsza kolejka PlusLigi będzie poświęcona właśnie pamięci Miguela Falaski. Przede wszystkim przed spotkaniami będzie można go wspomnieć minutą ciszy. 

- Trafił do nas jako mistrz Europy, zdobywał z nami mistrzostwo Polski jako gracz, i jako trener. W tym sezonie koszulka z nr 10 została zastrzeżona i będzie wisieć w hali, będziemy także chcieli przypominać o Miguelu przy wielu okazjach, bo jego niespodziewane odejście było dla nas wszystkich wstrząsem - dodał prezes.

- Dziękuję panu dyrektorowi Marianowi Kmicie, że przyłączył się do naszej inicjatywy i wyraził zgodę na zmiany w transmisjach, tak byśmy mogli upamiętnić Miguela – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. - Wielki sport, walka o medale, emocje to wszystko jest niezwykle ważne, myślę jednak, że szacunek i pamięć o ludziach naszej siatkówki to najwyższa z wartości - zakończył.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL