Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze MKS-u BędzinNewspix / Łukasz Sobala / Na zdjęciu: siatkarze MKS-u Będzin

PlusLiga. Może być już tylko lepiej. MKS Będzin przed sezonem 2019/2020

Anna Bagińska
Anna Bagińska
Po nieudanym zeszłym sezonie w MKS Będzin dokonano gruntownej przebudowy drużyny. Z nowym trenerem i zawodnikami, celem będzie zapewnienie sobie spokojnego utrzymania w PlusLidze.

Poprzedni sezon

O sezonie 2018/2019 w wykonaniu MKS Będzin nie można niestety napisać nic dobrego. Miało być lepiej niż w poprzednich latach i miejsce w dziesiątce. Tym czasem będzinianie pobili niechlubny rekord ligowych rozgrywek. Na 24 rozegrane mecze wygrali zaledwie 2 i gdyby nie wycofanie się Stoczni Szczecin i związany z tym brak spadków, to być może ekipy z południa Polski nie oglądalibyśmy w tym roku w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mając pewne utrzymanie, pomimo fatalnych wyników, klub pozwolił w trakcie sezonu odejść swojemu najlepiej punktującemu zawodnikowi Lincolnowi Williamsowi. Australijski atakujący wybrał rosyjski zespół Jugra-Samotłor Niżniewartowsk. W trakcie sezonu podziękowano też za współpracę trenerowi, Gido Vermeulenowi. Do końca ligi zespół prowadził jego dotychczasowy asystent, Emil Siewiorek. Drużyny nie omijały też problemy zdrowotne, co na pewno nie poprawiało ogólnej sytuacji.

Czytaj też:
PlusLiga. Powrót do walki o złoto, czyli Asseco Resovia Rzeszów przed sezonem 2019/2020

Transfery

Po tak nieudanym sezonie, nie dziwi dość gruntowna przebudowa zespołu. Przede wszystkim zmiana zaszła na ławce trenerskiej. Stery zespołu objął dotychczasowy opiekun Chemika Bydgoszcz, Jakub Bednaruk. Z MKS-u odeszło 8 zawodników. Największą stratą wydaje się odejście Adriana Buchowskiego, który wybrał barwy GKS Katowice. W miejsce tych, którzy wybrali nowego pracodawcę, udało się pozyskać kilku ciekawych obcokrajowców. Za rozegranie odpowiadać będzie znany już z wcześniejszych występów w polskiej lidze TJ Sanders. Na przyjęciu zagra David Sossenheimer, w minionym sezonie czołowa postać VfB Friedrichshafen, wicemistrza Niemiec, a także Pourya Fayazi, Irańczyk z doświadczeniem w drużynie narodowej.

Przyszli: TJ Sanders (Halkbank Ankara), Rafał Sobański (GKS Katowice), Bartosz Schmidt (MCKiS Jaworzno), Konrad Buczek (ONICO Warszawa), Dawid Dryja (Asseco Resovia Rzeszów), Dawid Gunia (Jastrzębski Węgiel), David Sossenheimer (VfB Friedrichshafen), Pourya Fayazi (Shahrdari), Michał Superlak (Gwardia Wrocław), Piotr Macheta (AZS Częstochowa)

ZOBACZ WIDEO: Artur Szalpuk: Na zakończenie padały mocne słowa, że będziemy za sobą tęsknić

Odeszli: Jakub Peszko (Visla Bydgoszcz), Jake Langlois, Adrian Buchowski (GKS Katowice), Mateusz Kowalski, Bartłomiej Grzechnik (Czarni Radom), Tomasz Kowalski (Indykpol AZS Olsztyn), Lukas Tichacek (VK CEZ Karlovarsko), Szymon Gregorowicz (GKS Katowice)

Cele na nowy sezon

Po tak fatalnym zeszłym sezonie, w nowym może być już chyba tylko lepiej. Przedstawiciele klubu pytani o cele na nadchodzące miesiące, są dosyć ostrożni w swoich deklaracjach. Nie mówią o konkretnych lokatach, tylko lepszej grze, wygraniu procentowo większej liczby meczów, niż rok wcześniej. To w sumie dobre podejście, bo trudno wymagać, by tak przebudowany zespół jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zaczął wszystko wygrywać.

Które miejsce zajmie MKS Będzin na koniec sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL