Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłka do siatkówki WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłka do siatkówki

Siatkówka. Skandal w lidze greckiej. Trener podał się do dymisji przez zawodników

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
PAOK Saloniki na kilka dni przed startem sezonu musiał szukać nowego trenera. Jurij Filippow podał się do dymisji z powodu zachowania dwóch zawodników z Kuby.

Jurij Filippow do PAOK-u Saloniki trafił w poprzednim sezonie i razem z drużyną wywalczył wicemistrzostwo Grecji. Powód do odejścia pojawił się latem podczas okresu przygotowawczego. Wszystko za sprawą dwóch kubańskich siatkarzy, Dariela Albo Miranda i Jose Antonio Sandovala.

Jak poinformował serwis worldofvolley.com, przede wszystkim władze klubu zakontraktowały zawodników bez aprobaty samego szkoleniowca.

Czytaj też: 
-> Nowy tydzień, nowe liderki. Szóstka 2. kolejki LSK wg WP SportoweFakty
-> Siatkówka. Vital Heynen: Nie jesteśmy drużyną, która chce być w czołówce, lecz być na jej szczycie

Kubańczycy nic sobie nie robili z poleceń trenera, spóźniali się na treningi, a podczas meczu sparingowego odmówili wejścia na boisko. Filippow postanowił więc nie wprowadzać Albo i Sandovala, a władze klubu poinformował o swojej rezygnacji z pracy w PAOK-u.

ZOBACZ WIDEO: Artur Szalpuk: Na zakończenie padały mocne słowa, że będziemy za sobą tęsknić

Na szczęście dla klubu, zastępstwo udało się znaleźć stosunkowo szybko, bo w miejsce Filippowa zakontraktowano Kostasa Delikostasa, który w przeszłości współpracował z reprezentacją Grecji.

Przypomnijmy, że Dariel Albo Miranda był jednym z kubańskich siatkarzy, którzy byli podejrzani o gwałt podczas meczu Ligi Światowej w Finlandii. Ostatecznie spędził dwa miesiące w areszcie, ale finalnie został zwolniony.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL