Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze ONICO WarszawaNewspix / Rafał Rusek / Na zdjęciu: siatkarze ONICO Warszawa

PlusLiga. Siatkówka w Warszawie uratowana. Wicemistrz Polski z nowym sponsorem

Igor Kubiak
Igor Kubiak
"Drużyna z Warszawy", która w zeszłym sezonie sięgnęła po wicemistrzostwo kraju, ma nowego właściciela. Tym samym stołeczny klub zagra w rozgrywkach PlusLigi i Ligi Mistrzów.

O pozyskaniu nowego sponsora poinformował portal sport.pl. Oficjalna nazwa zespołu ma być jednak podana do publicznej wiadomości dopiero w ciągu kilku dni. Przypomnijmy, że po upadku firmy ONICO, która posiadała 100 procent akcji klubu, dalsze funkcjonowanie warszawskiego zespołu było poważnie zagrożone.

W ostatnim czasie aktualnych wicemistrzów PlusLigi nazywano "drużyną z Warszawy". Niepewni przyszłości siatkarze trenowali pod okiem Andrei Anastasiego, a z klubu zdecydowali się odejść tylko Piotr Łukasik i Bram Van den Dries.

Sezon "drużyna z Warszawy" rozpocznie już w najbliższą środę. 23 października, o godz. 17:30, w Gliwicach zostanie rozegrany mecz o Superpuchar Polski. Rywalem stołecznego zespołu będzie mistrz Polski - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Z kolei PlusLiga startuje już w najbliższą sobotę. Na inaugurację wicemistrz Polski zagra z MKS-em Będzin.

Czytaj teżSuperpuchar Polski: mistrz czy wicemistrz? Kto zdobędzie trofeum po raz pierwszy?

Czytaj teżSuperpuchar Polski. Ekipa z Warszawy gotowa na walkę o pierwsze trofeum. "Staramy się nie myśleć o sytuacji klubu"


ZOBACZ WIDEO: Karol Kłos podsumował sezon reprezentacji Polski. "Tak dobrze jeszcze nie było"

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL