Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki

PlusLiga. Projekt Warszawa z licencją warunkową. Jeśli coś będzie nie tak, to będą punkty karne

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
W sobotę rozpocznie się nowy sezon PlusLigi. Do rozgrywek na licencji warunkowej został dopuszczony m.in. zespół Projektu Warszawa. Paweł Zagumny zapowiedział kontrole. Jeśli będą nieprawidłowości, to możliwe są punkty karne!

- Pierwszą kontrolę planujemy w grudniu lub w styczniu, czy wszystko jest zgodnie z planem i procedurami i czy wszystkie warunki zostały spełnione. Jeśli nie, to będą odejmowane punkty. Takie są nowe zapisy w regulaminie, że drużyny, które nie spełniają przede wszystkim wymogów finansowych i nie płacą zawodnikom, ukarane będą punktami karnymi - powiedział Paweł Zagumny w programie #7strefa na antenie Polsatu Sport. 

Szef Profesjonalnej Ligi Siatkówki podkreślił, że oprócz Projektu Warszawa jeszcze dwa inne kluby otrzymały licencję warunkową na grę w PlusLidze w sezonie 2019/2020 (w nich też będą kontrole). Nie ujawnił jednak o jakie drużyny konkretnie chodzi.

Czytaj także: Bartosz Kwolek z Projektu Warszawa: Cieszymy się, że w ogóle istniejemy

Paweł Zagumny przyznał natomiast, że w stołecznym zespole - po tym jak dotychczasowy główny sponsor ogłosił upadłość - było widać dużą determinację (popartą działaniami) na utrzymanie zespołu. Dlatego klub z Warszawy miał sporo czasu i do samego niemal startu rozgrywek odwlekano decyzję o przyznaniu bądź nieprzyznaniu mu licencji warunkowej. 

ZOBACZ WIDEO: Karol Kłos podsumował sezon reprezentacji Polski. "Tak dobrze jeszcze nie było"

- To odwlekanie w czasie było poparte dokumentami, które przedstawił klub z Warszawy. To nie było wyssane z palca i nasze "widzimisię". Widać było tam postęp i pracę, która była tam włożona i jaki jest potencjał w tym klubie, dlatego to zostało tak zrobione - zapewnił na antenie Polsatu Sport były wybitny rozgrywający reprezentacji Polski siatkarzy.

Przypomnijmy, że latem tego roku okazało się, że firma Onico, główny sponsor wicemistrzów Polski, popadła w bardzo poważne kłopoty finansowe. Drużyna straciła sponsora i rozpoczęła się walka o uratowanie siatkówki w stolicy. Ostatecznie udało się to zrobić.

W poniedziałek klub otrzymał warunkową licencję, utrzymano większość składu (odeszli tylko Piotr Łukasik i Bram Van den Dries) i trenera Andreę Anastasiego. Na razie klub występować będzie pod nazwą Projektu Warszawa, ale niewykluczone, że już niedługo zmieni nazwę, gdy zostanie ogłoszony sponsor tytularny drużyny. 

Warszawski zespół przystąpił do pojedynku o Superpuchar Polski. W środę w Gliwicach podopieczni Anastasiego przegrali z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3 (relacja z meczu TUTAJ). Nowy sezon PlusLigi rozpoczną w sobotę 26 października, gdy o 19:00 podejmą MKS Będzin.

Czy w sezonie 2019/2020 Projekt Warszawa zdobędzie medal w PlusLidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL