Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jacek Nawrocki PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Jacek Nawrocki

Bunt w kadrze siatkarek. PZPS murem za Jackiem Nawrockim

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Polski Związek Piłki Siatkowej stoi murem za Jackiem Nawrockim. Ogłosił to w dniu, kiedy wyszło na jaw, że 13 na 15 zawodniczek jego kadry nie chce z nim współpracować.

"Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej podjął jednogłośną uchwałę o kontynuacji współpracy z trenerem Jackiem Nawrockim do zakończenia mistrzostw świata w roku 2022.

Decyzja została podjęta po pozytywnych opiniach Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Pionu Sportu i Szkolenia PZPS, z rekomendacji Jacka Kasprzyka - prezesa PZPS.

Analiza dotychczasowej pięcioletniej pracy trenera Jacka Nawrockiego poprzez uzyskiwane wyniki, jak i indywidualny postęp wielu zawodniczek dowodzą, że praca wykonana przez trenera była rzetelna i efektywna.

Ostatni sezon obfitował w wiele celów, które zostały postawione przed żeńską reprezentacją Polski, i które zrealizowane zostały z nawiązką, a za takie należy uważać udział w turnieju finałowym Ligi Narodów, obecność w najlepszej czwórce mistrzostw Europy oraz dzielną postawę w kwalifikacjach olimpijskich. Przedstawiona przez trenera Jacka Nawrockiego koncepcja pracy na kolejne lata jest komplementarna i rzeczowa - w ocenie Zarządu wymagająca działań długofalowych i realizacji kolejnych celów w stabilnych warunkach"

Ten wymowny komunikat PZPS wydał w dniu, w którym środowiskiem wstrząsnęła publikacja "Gazety Wyborczej" o tytule "Bunt w reprezentacji Polski siatkarek". Czytamy w niej, że po zakończeniu mistrzostw Europy, w których Biało-Czerwone zajęły najlepsze od dekady 4. miejsce, część zawodniczek wystosowała pismo do zarządu PZPS z wnioskiem o zmianę sztabu trenerskiego.

Siatkarkom nie podobało się faworyzowanie młodych Magdaleny Stysiak i Marii Stenzel oraz brak odpowiedniej komunikacji z selekcjonerem i jego współpracownikami. Jednak część podpisanych pod listem żałuje teraz swojej decyzji.

Trener Nawrocki oraz osoby z jego sztabu nie chcą komentować sprawy. Selekcjoner uważa, że ujawnienie wewnętrznego konfliktu może rozbić drużynę i znacząco zmniejszyć szansę Polek na awans na igrzyska w Tokio - nasza drużyna będzie o nie walczyć w styczniu 2020 w europejskim turnieju kwalifikacyjnym w Apeldoorn.

Z naszych informacji wynika, że pismo, o którym mowa w artykule "GW", faktycznie trafiło do związku, a podpisało się pod nim 13 zawodniczek. Związek nie zamierza ulegać presji, docenia pracę wykonaną przez Nawrockiego w ostatnich czterech latach i, o czym świadczy opublikowany w godzinach popołudniowych komunikat, w pełni popiera selekcjonera, którego kontrakt obowiązuje do zakończenia mistrzostw świata w 2022 roku.

Czytaj także:
Aleksandar Atanasijević o Vitalu Heynenie: Chce, żebyśmy bawili się treningiem
Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Wiemy, kiedy i gdzie zagrają polskie siatkarki (terminarz)

ZOBACZ WIDEO: Wisła Kraków w poważnym kryzysie. "Dzieje się coś dziwnego"

Jak oceniasz dotychczasową pracę Jacka Nawrockiego z reprezentacją Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (27):

 • marulek Zgłoś
  Mam jakieś dziwne wrażenie, że Kasprzyk przed ujawnieniem listu, dogadał wersję obronną z Nawrockim, i wymyślili bajeczkę z konfliktem między siatkarkami, które nie podpisały się
  Czytaj całość
  pod listem. Dlatego w tej strategii najważniejsze było to, żeby ich wersja poszła jako 1-wsza do mediów....Tylko oba dzbany nie pomyśleli, że to lekki nietakt, by prezez PZPS szedł do mediów z takimi nowinami. Nie mówiąc już o jego kolejnych wypowiedziach na temat afery, bo rzucanie tekstów w stylu "niech się zajmą grą" w cieniu takich zarzutów jak domniemanego molestowania przez członka sztabu reprezentacji , to wręcz parodia...
  • Raf1 Zgłoś
   JPRDL...baby to jednak fałszywe i zazdrosne są do potęgi! Jedna drugą by w łyżce wody utopiła! Gwiazdeczki j..bane. Żenada!
   • krysmet Zgłoś
    a co ten Dyzma Jacus takiego osiagnal w siatkowce ze,Krawczyk tak broni go dwoma rekami ,nogami i szlag wie czym jeszcze.Nawrocki zatrzymal sie w rozwoju w latach 70-80 i zadne zaklecia PZPSu
    Czytaj całość
    nie popchna Go w kierunku nowoczesnej siatkowki.Juz ten Chalturnik pokazal co potrafi w Belchatowie,Tak pokazywal ze Prezes Piechocki ciagle musial Dyzmie kupowac udzial w "Final Four".Skra wtedy miala tak silny zespol ze ...nawet sam Prezes prowadzac ja jako trener mialby conajmniej takie same wyniki-jak nie lepsze.NIC,Nawrocki nic nie potrafi.O,przepraszam-potrafi jedno:miauczec na czasach :"dziewczyny grajcie,musimy,odbierzemy,zrobimy zmiane....zadnych konkretow do poszczegolnych pan,no chyba ze ...potrafi na czasie pokazac jak sie ......przyjmuje "dyszlem pilke".Szok.Oto cala madrosc tego chalturnika,ktory ma poparcie......niewiele madrzejszego od siebie ...prezesa.Cholerni kolesie.Juz dawno ten zasrany ukladzik powinien ktos rozwalic.Licze na Vice-prezesa,ze pieprznie piescia w stol i powie:Kasprzyk stul gebe-Nawrocki wypad.
    Wszystkie komentarze (27)

    Komentarze (27)

    ×
     Wszystkie komentarze (27)
     PRZEJDŹ NA WP.PL