Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarki reprezentacji Polski Newspix / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski

Bunt w kadrze siatkarek. Tak wygląda pismo, które zawodniczki wysłały do prezesa PZPS

Michał Fabian
Michał Fabian
13 września 2019 r. trzynaście reprezentantek Polski wysłało pismo do prezesa PZPS Jacka Kasprzyka. Dotyczyło ono konfliktu z trenerem kadry Jackiem Nawrockim.

Siatkarki reprezentacji Polski zdecydowały się wystąpić przeciwko trenerowi Jackowi Nawrockiemu. W środę w "Gazecie Wyborczej" pojawiły się informacje o ich buncie. Zawodniczki miały wysłać list do prezesa PZPSJacka Kasprzyka, w którym domagały się zwolnienia szkoleniowca kadry. Potwierdził nam to rzecznik prasowy związku Janusz Uznański (więcej TUTAJ>>).

Dotarliśmy do dokumentu, który 13 września został przesłany do prezesa związku. Podpisało go trzynaście siatkarek: Agnieszka Kąkolewska (kapitan reprezentacji), a także Kamila Witkowska, Martyna Łukasik, Marlena Kowalewska, Paulina Maj-Erwardt, Martyna Grajber, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Aleksandra Wójcik, Natalia Mędrzyk, Joanna Wołosz, Malwina Smarzek-Godek, Klaudia Alagierska oraz Katarzyna Zaroślińska-Król.

Dokumentu nie podpisały Maria Stenzel i Magdalena Stysiak.

"W związku z pojawiającymi się opiniami na temat konfliktu na linii trener-zawodniczki, mówiącymi jakoby to mała grupka osób podżegała do niepochlebnych opinii resztę zespołu pragniemy oświadczyć, iż stanowisko przedstawione przez Joannę Wołosz i Malwinę Smarzek-Godek jest świadomą opinią zespołu" - czytamy w liście siatkarek do prezesa.

W dokumencie nie padło więc wprost żądanie zwolnienia trenera Nawrockiego. Nie są także wymienione zarzuty siatkarek pod adresem selekcjonera. Miały one zostać przedstawione Kasprzykowi przez Joannę Wołosz i Malwinę Smarzek-Godek podczas spotkania, które odbyło się na początku września.

Przypomnijmy, że w czwartek oświadczenia wydały zarówno reprezentantki Polski (więcej TUTAJ>>), jak i trener Jacek Nawrocki.

Zobacz także: Siatkówka. Jacek Nawrocki skomentował zarzuty reprezentantek Polski

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #8: Iga Baumgart-Witan. Baba nie do zajechania

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL