Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Małgorzata Glinka-Mogentale Newspix / Na zdjęciu: Małgorzata Glinka-Mogentale

Byłe reprezentantki o konflikcie w kadrze. "Jestem zbulwersowana decyzją PZPS"

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
- Jestem zbulwersowana podjęciem przez PZPS decyzji o przedłużeniu kontraktu z trenerem Nawrockim - mówi Małgorzata Niemczyk. Była reprezentantka Polski uważa, że związek powinien o tym zdecydować w późniejszym terminie i po wysłuchaniu zawodniczek.

Od dwóch dni żeńska drużyna narodowa siatkarek płonie. Zawodniczki, które zajęły czwarte miejsce na tegorocznych mistrzostwach Europy, nie chcą dalej pracować z selekcjonerem Jackiem Nawrockim. Wysłały do mediów oświadczenie, w którym stawiają trenerowi dziewięć poważnych zarzutów, takich jak totalny brak komunikacji, brak kontaktu ze szkoleniowcem w czasie sezonu ligowego, przedkładanie wyniku ponad stan zdrowia siatkarek czy nagminne złe wypowiedzi o nich.

PZPS zareagował na pretensje zawodniczek przedłużając kontrakt z Nawrockim do końca mistrzostw świata w 2022 roku, czym pokazał, że stoi za nim murem. Takie posunięcie bardzo nie podoba się Małgorzcie Niemczyk, mistrzyni Europy z 2003 roku.

- Jestem zbulwersowana - mówi Niemczyk w rozmowie z portalem Onet. - Uważam, że taka decyzja - w wyniku pisma - powinna być przesunięta w czasie i powinno zostać zwołane spotkanie w szerszym gronie w PZPS oraz odbyć się spotkanie i wysłuchanie zawodniczek - dodaje.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #8: Iga Baumgart-Witan. Baba nie do zajechania

- Być może decyzja o przedłużeniu kontraktu z trenerem Nawrockim byłaby utrzymana, ale nie powinno się tego robić aż do 2022 roku, tylko do końca kwalifikacji olimpijskich. Rozumiem zawodniczki, które czują się oszukane i zdradzone - podkreśla córka Andrzeja Niemczyka, który z sukcesami prowadził Biało-Czerwone w latach 2003-2006.

Czytaj także:
Mocne oświadczenie siatkarek reprezentacji Polski ws. współpracy z trenerem Nawrockim
Jacek Nawrocki odniósł się do zarzutów pod swoim adresem

Była siatkarka reprezentacji dodaje, że błąd popełniły też zawodniczki, wysyłając do mediów pismo z długą listą zarzutów pod adresem selekcjonera oraz PZPS. - (...) Praca i wzajemne zaufanie im siądzie. Nie mają kwalifikacji olimpijskiej i zaledwie jeden turniej na wywalczenie przepustki do Tokio - argumentuje.

Wskazuje też idealnego, jej zdaniem, kandydata na kolejnego trenera żeńskiej kadry - jest nim Stephan Antiga, który od tego sezonu pracuje w DevelopResie Rzeszów i zdaniem Niemczyk wkrótce powinien być gotowy do pracy z naszą drużyną narodową.

Małgorzata Glinka-Mogentale, najlepsza siatkarka Europy 2003 roku, wydarzenia ostatnich dni nazywa skandalem. - A podobno byliśmy jedną wielką rodziną w reprezentacji. Czyli chyba to prawda, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach - ironizuje wybitna zawodniczka. - Może każda ze stron ma jakieś racje, ale na pewne rzeczy nie można pozostawać biernym. Będzie bardzo ciężko to odwrócić. Jeśli pojawiły się tak ostre zarzuty wobec trenera Nawrockiego, jakie przeczytaliśmy w oświadczeniu reprezentantek, to ja na jego miejscu zastanowiłabym się nad dalszą pracą z kadrą - zaznacza.

- Jeżeli pojawia się dziewięć zarzutów, na które nie było reakcji, to jest dramat - kontynuuje dwukrotna mistrzyni Europy. Żałuje, że sprawa przedostała się do mediów i krytykuje PZPS, który jej zdaniem nie stanął na wysokości zadania, ponieważ to związek powinien doprowadzić do rozmów między zawodniczkami a trenerem.

Glinka-Mogentale nie traci jednak wiary, że konflikt w reprezentacji da się jeszcze załagodzić. - Wszystkie problemy da się rozwiązać w szatni. W tym wypadku po prostu w poszerzonym gronie - przekonuje.

Czy trener Jacek Nawrocki powinien dalej prowadzić siatkarską reprezentację Polski kobiet?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (14):

 • Albin Siwy Zgłoś
  Bagatelizowanie "zażyłych" stosunków damsko-męskich w kadrze, gdy jedną ze stron jest zawodniczka, a drugą członek sztabu prowadzi wprost do zarzutu powołań na zasadzie:
  Czytaj całość
  miejsce w reprezentacji za sex. Nikt w PZPS nie widzi w tym problemu podobnie jak "pierwszy burak polskiej siatkówki" prezes Kasprzyk?
  • Witold Lipecki Zgłoś
   Z jednym zarzutem sitkarek wobec Nawrockieego trudno sie nie zgodzić: brak (lub za mało) merytorycznych uwag w czasie meczu. W czasie meczu, gdy bierze czas i słychac co mówi, ludzie co sie
   Czytaj całość
   znaja na siatkówce to widzą. Może on i jest dobrym fachowcem, ale to trener jest dla kady a nie kadra dla trenera! Powinien odejść.
   • Arkadiusz Mochocki Zgłoś
    Pytanie,czy Nawrocki rzwczywiście jest najlepszy,z najlepszy-by mówić,że dziewczyny, bezpodstawnie go nie lubią?A drugie-czy Polakom zależy na żenskiej siatkówce,by zatrudnić
    Czytaj całość
    trenera z najwyższej półki,gdy tylko zgodzi się,prowadzić reprezentację kobiet?
    Wszystkie komentarze (14)

    Komentarze (14)

    ×
     Wszystkie komentarze (14)
     PRZEJDŹ NA WP.PL