Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Nowakowski WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Piotr Nowakowski

11 listopada. Święto Niepodległości. Piotr Nowakowski odznaczony przez Andrzeja Dudę

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Reprezentant kraju w siatkówce, Piotr Nowakowski, został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Prezydent RP Andrzej Duda wręczał odznaczenia państwowe w związku z Narodowym Świętem Niepodległości. Wśród uhonorowanych znalazł się również sportowiec. Siatkarz Piotr Nowakowski otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Jak czytamy na oficjalnej stronie prezydenta, 31-latek został odznaczony za "za wybitne zasługi dla rozwoju polskiego sportu, za osiągnięcia sportowe oraz promowanie Polski na świecie".

Nowakowski jest zawodnikiem Projektu Warszawa. W reprezentacji Polski zadebiutował w 2008 r. i od tego czasu rozegrał w niej ponad 200 meczach. Sięgał po najważniejsze trofea - jest mistrzem świata z 2014 i 2018 roku i mistrzem Europy z 2009 roku. W zakończonym reprezentacyjnym sezonie sięgnął po brązowe medale ME i Ligi Narodów.

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski przyznawany jest za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej oraz rozwijania dobrych stosunków z innymi krajami.

Źródło: www.instagram.com/pit_nowakowskiŹródło: www.instagram.com/pit_nowakowski
Nowakowski zdjęcie z zawieszonym na szyi odznaczeniem zaprezentował w swoich mediach społecznościowych. "Dumny" - napisał obok selfie.

Czytaj teżMMA. Andrzej Duda może być jak Donald Trump. Szef KSW zaprosił prezydenta na galę
Czytaj teżKolarstwo. Czesław Lang wyróżniony. Odebrał nagrodę z rąk Andrzeja Dudy

ZOBACZ WIDEO: Peter Schmeichel: Byłem obywatelem Polski

na Facebooku.

Komentarze (7):

 • ZIBI59 Zgłoś
  grolo .Nie pomylies portali tu mowimy o sporcie nie o polityce
  • grolo Zgłoś
   Kampania wyborcza pełną parą. Są tacy, co skorzystają z okazji i zabiorą się z tym wagonikiem. Są jednak tacy, co umieją odmówić. Tym pierwszym zostaje order. Tym drugim - honor
   • grolo Zgłoś
    @stary_trener: raczysz żartować. Ten człowiek sam pozbawił siebie szacunku, gdy zaczął łamać Konstytucję RP - której strzec PRZYSIĘGAŁ BOGU. Nikt go w świecie nie szanuje. A już
    Czytaj całość
    najmniej szanuje go pewien zwykły poseł z Żoliborza, który go używa do podpisywania cokolwiek zachce.
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL