Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze VERVA Warszawa Orlen Paliwa Newspix / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: siatkarze VERVA Warszawa Orlen Paliwa

PlusLiga: Projekt Warszawa z nową nazwą! Orlen wchodzi do klubu

Dawid Borek
Dawid Borek
Warszawski klub nie jest już Projektem. Na mocy kontraktu z koncernem Orlen stołeczni siatkarze będą występować pod nazwą VERVA Warszawa ORLEN Paliwa.

To świetna wiadomość dla warszawskich siatkarzy. Wsparcie Polskiego Koncernu Naftowego Orlen, czyli jednego z najważniejszych partnerów i sponsorów Polskiego Związku Piłki Siatkowej, pozwala z dużym optymizmem patrzeć na przyszłość siatkówki w stolicy.

- Projekt Warszawa oraz ORLEN Paliwa podpisały umowę sponsorską, na mocy której klub wicemistrzów Polski już od najbliższego spotkania z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie występował pod nową nazwą VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - mówi "Przeglądowi Sportowemu" Anna Ziobroń, dyrektor biura marketingu sportowego PKN ORLEN.

Umowa będzie obowiązywała przez trzy sezony. Jak podkreśla Ziobroń, współpraca PKN Orlen z warszawskim klubem zmierza w kierunku zbudowania drużyny będącej w stanie konkurować na równym poziomie z rywalami w Lidze Mistrzów. Występy w niej stołeczny zespół rozpocznie 4 grudnia, gdy zagra z francuskim Tours VB.

ZOBACZ WIDEO: Bartosz Kwolek wspomina finały Ligi Narodów. "Zebraliśmy się jak chłopacy z SKS-u i dwa razy pokonaliśmy Brazylię"

Aktualni wicemistrzowie Polski w sezonie 2018/2019 występowali w PlusLidze jako ONICO Warszawa. W sierpniu, po upadku firmy ONICO, właściciela 100 procent akcji klubu, drużyna rozpoczęła kilkutygodniową walkę o przetrwanie. Ta zakończyła się sukcesem. Klub przejęła spółka Projekt Warszawa (tak brzmiała tymczasowa nazwa drużyny), teraz warszawscy siatkarze będą występować pod nazwą VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. 

W pierwszych pięciu kolejkach tego sezonu stołeczna ekipa odniosła pięć zwycięstw i zajmuje drugie miejsce w tabeli PlusLigi, z zaledwie jednym punktem straty do liderującej Grupy Azoty.

Zobacz też:
PlusLiga: Kolejny świetny weekend atakujących. Szóstka 5. kolejki wg WP SportoweFakty
Będziński rekordzista i miedziowa ściana. Punkty, bloki, asy 5. kolejki PlusLigi

Czy VERVA Warszawa ORLEN Paliwa w tym sezonie wywalczy mistrzostwo Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL