Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Funkcjonariusze CBAMateriały prasowe / Twitter/CBA / Na zdjęciu: Funkcjonariusze CBA

LSK. Była prezes Chemika Police zatrzymana przez CBA

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
W czwartek Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłą prezes Chemika Police, a także jednego z byłych dziennikarzy telewizyjnych. Zdaniem prokuratury przed czterema laty oboje przywłaszczyli blisko 200 tysięcy złotych.

Zatrzymani to radca prawny, która pełniła w przeszłości funkcję prezesa Chemika Police, a także była radną do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Druga osoba to były dziennikarz telewizyjny.

Prokuratura Krajowa wydała komunikat, w którym podaje, że zatrzymani działali na szkodę KPS Chemik Police. W 2015 roku przywłaszczyli 184500 zł, poprzez zawieranie fikcyjnych umów, które nigdy nie zostały wykonane.

"Chodziło o rzekome usługi polegające na przygotowaniu analiz meczów czy z zakresu marketingu i public relations. Na podstawie wystawionych faktur klub sportowy wypłacał pieniądze na rzecz podmiotu gospodarczego, pomimo że nie wykonywał on usług wskazanych w fakturach na rzecz klubu" - czytamy w komunikacie.

Co więcej, część przywłaszczonych pieniędzy, wykorzystano na sfinansowanie kampanii wyborczej przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku.

"Po zakończeniu przez prokuratora czynności z osobami zatrzymanymi, zostanie podjęta decyzja w przedmiocie środków zapobiegawczych" - dodała Prokuratura Krajowa.

Zatrzymani usłyszą zarzuty przywłaszczenia mienia. Do tej pory w sprawie zatrzymano już 19 osób. Jak poinformowało CBA, śledztwo ma charakter rozwojowy.

Czytaj także:
Liga Mistrzyń: Agnieszka Kąkolewska i Magdalena Stysiak pomogły Savino Del Bene Scandicci podbić Stambuł
Problem Asseco Resovii Rzeszów jest złożony. "To nie tak, że zawodzi jeden element"

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #9: Artur Mikołajczewski. Powrót z zaświatów

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL