Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Polski siatkarekWP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarek

PZPS: Jacek Nawrocki zakończył pierwszy etap spotkań z siatkarkami. "Rozmowy były szczere"

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował, że trener Jacek Nawrocki spotkał się z reprezentantkami kraju grającymi we Włoszech i Polsce. Treści rozmów nie podano do publicznej wiadomości, ale zapewniono, że "były szczere i rzeczowe".

W zeszłym tygodniu trener Jacek Nawrocki udał się do Włoch, gdzie rozmawiał z reprezentantkami kraju. Szkoleniowiec kadry spotkał się również z zawodniczkami, które grają na co dzień w Lidze Siatkówki Kobiet. Jak czytamy na Twitterze PZPS trener "w 6 dni pokonał ponad 5200 km widział się z 15. kadrowiczkami sezonu 2019. Indywidualne rozmowy trwały w sumie ponad 30 godz. i odbyły się w 7. miastach".

Związek nie napisał, o czym Nawrocki rozmawiał ze swoimi podopiecznymi. Zapewniono jedynie, że były one "szczere, rzeczowe i wyczerpujące", a "rezultaty tych spotkań należy ocenić jako owocne i perspektywiczne".

Przypomnijmy, że na początku listopada doszło w reprezentacji kobiet do wielkiego zamieszania. W "Gazecie Wyborczej" ukazała się informacja, że 13 na 15 zawodniczek kadry nie chce współpracować z obecnym trenerem (więcej TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: Polska - Słowenia. Kadrowicze dziękują Łukaszowi Piszczkowi. "Piękny i smutny moment"

O tym, że Nawrocki leci do Włoch, by rozmawiać z kadrowiczkami informowaliśmy jako pierwsi. Dowiedzieliśmy się również, z niezależnych od siebie źródeł (również zbliżonych do związku), że Nawrocki przyjechał do Włoch, aby jedynie powtórzyć to, co znalazło się w oświadczeniu ws. publikacji "GW". Nie dodał nic nowego, nie zaproponował rozwiązania i nie poprosił o zawieszenie broni (więcej TUTAJ). 

W komunikacie PZPS poinformował również, że 4 grudnia zostanie zaprezentowany szeroki skład reprezentacji na styczniowe kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Apeldoorn.

Pełne oświadczenie Polskiego Związku Piłki Siatkowej z 21 listopada:

"Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, że Jacek Nawrocki - trener reprezentacji Polski wraz z przedstawicielami PZPS zakończył cykl spotkań ze wszystkimi reprezentantkami Polski, które wystąpiły w barwach narodowych podczas CEV Mistrzostw Europy Kobiet, a w których Polki znalazły się w najlepszej czwórce zespołów Starego Kontynentu. Większość z tych zawodniczek sprawiła także, że biało-czerwone w ostatnim sezonie wygrały prestiżowy turniej w Montreux, awansowały do finału elitarnej Ligi Narodów oraz dzielnie walczyły we wrocławskim turnieju interkontynentalnym do Igrzysk Olimpijskich.

Selekcjoner spotkał się z kadrowiczkami sezonu 2019 występującymi w lidze włoskiej oraz siatkarkami grającymi w Lidze Siatkówki Kobiet - w klubach z Łodzi, Polic i Rzeszowa. Rozmowy trenera z zawodniczkami były szczere, rzeczowe i wyczerpujące. Rezultaty tych spotkań należy ocenić jako owocne i perspektywiczne. Niezależnie od powyższych trener nadal będzie w kontakcie z siatkarkami.

Ze względu na charakter rozmów ustalono, że ich treść nie będzie podawana do publicznej wiadomości.

W najbliższych dniach trener Jacek Nawrocki rozpoczyna kolejny cykl spotkań z zawodniczkami, które są w kręgu zainteresowań szkoleniowca w perspektywie nie tylko Europejskiego Turnieju Kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, ale i kolejnych wyzwań stojących przed żeńską reprezentacją Polski.

Szeroki skład kadry kobiet na styczniowe kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Apeldoorn podany zostanie 4 grudnia."

Czy reprezentacja Polski kobiet awansuje do igrzysk olimpijskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (20):

Wszystkie komentarze (20)

Komentarze (20)

    Wszystkie komentarze (20)
    PRZEJDŹ NA WP.PL