Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Polski siatkarekWP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarek

Siatkówka. Kwalifikacje do IO. Jacek Nawrocki: Kadrę ogłoszę do 4 grudnia

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Selekcjoner reprezentacji Polski w siatkówce kobiet Jacek Nawrocki ujawnił, że ogłosi kadrę na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Tokio do 4 grudnia.

Jacek Nawrocki ogłosił swoją decyzję podczas programu #7strefa na kanale Polsat Sport.

Kadra reprezentacji Polski będzie liczyła maksymalnie 14 zawodniczek.

Turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Tokio zostanie rozegrany w dniach 7–12 stycznia w Apeldoorn. Rywalami reprezentacji Polski kobiet będą z drużyny Holandii, Bułgarii i Azerbejdżanu.

W drugiej grupie rywalizować będą: Turcja, Belgia, Niemcy i Chorwacja. Prawo do występu w igrzyskach Tokio 2020 uzyska jedynie zwycięzca tej imprezy. 

ZOBACZ WIDEO Niezręczny moment podczas wywiadu. Martin Schmitt nie wiedział, co powiedzieć

Selekcjoner żeńskiej kadry dodał, że zawsze rozmawia z każdą powołaną zawodniczką zanim lista pojawi się w mediach.

- Zawsze rozmawiam ze wszystkimi zawodniczkami jeśli chodzi o pojawienie się na jakiejkolwiek liście. Nie przypominam sobie przypadku, kiedy z jakąś dziewczyną nie rozmawiałem bezpośrednio - powiedział Nawrocki i dodał, że żadna z siatkarek nie odmówiła pojawieniu się na najbliższym zgrupowaniu.

 - Nie było takiej sytuacji - podsumował szkoleniowiec.

Na początku listopada w reprezentacji Polski kobiet doszło do wielkiego zamieszania. 13 z 15 siatkarek podpisało pismo, w którym domagały się zwolnienia Nawrockiego (więcej TUTAJ).

Sprawą "zajął się" Polski Związek Piłki Siatkowej, który wziął w obronę trenera, a selekcjoner udał się do Włoch na rozmowy z czołowymi siatkarkami. Według naszych informacji nie doszło do przełomu w konflikcie (więcej TUTAJ).

na Facebooku.

Komentarze (9):

 • Igor Kowalik Zgłoś
  Teraz zwalniać nie ma już sensu bo za mało czasu do turnieju i ktoś nowy nie zdąży tego poukładać natomiast po samych kwalifikacjach jak najbardziej.Chociaż jak wygramy to pewnie
  Czytaj całość
  Kasprzyk ubóstwi Nawrockiego.A potencjał naszej drużyny jest bardzo duży , moim zdaniem cały turniej sprowadzi się do meczu z Turcją w finale.
  • steffen Zgłoś
   Nawrocki bierze przykład z Banasia ;)Kryształ :D
   • wodnik64 Zgłoś
    Ręce opadają!Czego jeszcze ten trener-uzurpator potrzebuje, żeby wreszcie odejść!?!?Toć gość śmierdzi padliną! Na całą Europę! Na cały świat!A nam kibicom chodzi o
    Czytaj całość
    przyszłość żeńskiej siatkówki!Wciąż jeszcze jest czas...posłać tego Dyzmę do diabła!Na kwalifikacjach do IO zespół mógłby poprowadzić W Kawka!Przynajmniej ma doświadczenie i pojęcie o pracy z kobietami!NAWROCKI WYYYYY......AAAAAAAAAJJJJJJJJJJ!!!!!!!!!
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    PRZEJDŹ NA WP.PL