Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert PrygielWP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Robert Prygiel

PlusLiga. Robert Prygiel: W meczu z Jastrzębskim Węglem nie mieliśmy ofensywy na skrzydłach

Piotr Dobrowolski
Piotr Dobrowolski
Po porażce z Jastrzębskim Węglem (1:3), trener Cerradu Enei Czarnych Radom ubolewał przede wszystkim nad kiepską postawą podopiecznych w ataku ze skrzydeł. - Popełniliśmy zbyt dużo błędów własnych - nie ukrywał Robert Prygiel.

W środowym meczu PlusLigi Cerrad Enea Czarni Radom musieli uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla, przegrywając 1:3. Wojskowi mają na swoim koncie cztery zwycięstwa i pięć porażek. - Zawsze po przegranych jest niedosyt. Nie byliśmy faworytem tego meczu, ale uważam, że zwłaszcza u siebie w hali jesteśmy w stanie wygrać z każdym - rozpoczął wypowiedź Robert Prygiel.

- Znowu przytrafiło nam się dużo błędów własnych. Nie mówię nawet o pierwszym secie, bo to wyglądało tak, jak w ogóle byśmy go nie rozegrali - podkreślił trener drużyny z województwa mazowieckiego, przywołując na myśl przegraną bardzo wyraźnie, bo 19:25, premierową odsłonę. - Później, w każdej z trzech kolejnych partii, oddaliśmy przeciwnikowi więcej punktów, niż on oddał nam. U siebie w hali to nie przystoi - kontynuował szkoleniowiec.

- W zagrywce i w ataku różnica była duża, bo my zepsuliśmy 20 serwisów, a przeciwnicy - 15. Oni zrobili pięć asów, my cztery. My w ataku mieliśmy 11 błędów własnych, oni - sześć. W każdym z tych elementów było więc po 5 punktów różnicy. Gdy poskłada się ziarnko do ziarnka, to uzbiera się tego sporo - wyliczał Prygiel.

ZOBACZ WIDEO Doktor Pernitsch nadal pracuje ze skoczkami. "Spełniliśmy wszystkie jego warunki"

Czytaj także: PlusLiga. PGE Skra - VERVA Warszawa. Mariusz Wlazły: Trzeba było się sporo napocić, by piłka wpadła w boisko

- Jest to dziwne, bo poza Brendenem Sanderem nie mieliśmy ofensywy na skrzydłach - zaznaczył trener Czarnych. Nie wypada z jego słowami polemizować - żaden z zawodników, który wyszedł w pierwszej "szóstce", czyli Karol Butryn, Wojciech Włodarczyk i Atanasis Protopsaltis, nie zanotował nawet 40 procent skuteczności w ataku. Brenden Lee Sander, debiutujący w Hali MOSiR-u w Radomiu, wszedł z kwadratu dla rezerwowych i zdobył siedem punktów przy blisko 55-procentowej efektywności w ofensywie.

- Trudno się gra z taką drużyną, jak Jastrzębski Węgiel, bez skrzydłowych. Nasza ofensywa bardzo kulała, w innych elementach, typu przyjęcie i blok, byliśmy lepsi od rywala, ale co z tego, skoro w ataku mieliśmy sześć procent różnicy. To jest dość dużo i musimy to zmienić - zwrócił uwagę Prygiel. - Mamy mało czasu, ale mamy ludzi, którzy mogą dać drużynie dużo więcej w ataku, i oni muszą mieć świadomość tego, że oczekujemy od nich lepszej postawy w tym elemencie - nie ukrywał szkoleniowiec.

Dobrą zmianę, pomimo niekorzystnego rezultatu, dał także Michał Ostrowski, autor sześciu punktów, w tym trzech zdobytych blokiem. - Ten mecz był kolejnym "szarpanym" meczem. Momentami graliśmy dobrze, ale przychodziły serie błędów, w których traciliśmy kilka punktów z rzędu i Jastrzębski Węgiel później skutecznie bronił tej przewagi. Staraliśmy się walczyć w tym spotkaniu, jednak zabrakło czysto siatkarskich umiejętności - przyznał środkowy.

Przeczytaj również: PlusLiga. Kamil Szymura: Punkty powoli trafiają na nasze konto, ale wiem, że to zaowocuje na koniec sezonu

Czy kolejny mecz Brenden Sander powinien rozpocząć w pierwszej "szóstce" Cerradu Enei Czarnych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL