Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na pierwszym planie zdjęcia: Paweł Zatorski W tle Mateusz Bieniek Materiały prasowe / FIVB / Na pierwszym planie zdjęcia: Paweł Zatorski. W tle Mateusz Bieniek

Siatkówka. Oficjalnie: Polska gospodarzem ME 2021!

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Polska, Czechy, Estonia i Finlandia - w tych czterech krajach w 2021 roku odbędą się mistrzostwa Europy w piłce siatkowej mężczyzn. Kibice nad Wisłą zobaczą jednak najwięcej spotkań.

Polska została współorganizatorem CEV EuroVolley 2021 Mężczyzn! - podała w czwartek oficjalna strona PZPS. Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) zdecydowała, że turniej mistrzowski siatkarzy w 2021 r. odbędzie się w czterech krajach - Polsce, Czechach, Estonii i Finlandii.

W Polsce rozegranych zostanie większość meczów - 15 spotkań grupowych, cztery pojedynki 1/8 finału, dwa mecze ćwierćfinałowe, oba półfinały, a także mecz o brązowy medal i wielki finał EuroVolley 2021.

"Łącznie przed polską publicznością odbędzie się aż 25 spotkań EuroVolley!" - czytamy na stronie pzps.pl.

Prezes PZPS Jacek Kasprzyk nie kryje dumy z wyboru Polski na współorganizatora mistrzostw. - To kolejny najwyższej rangi turniej, który odbędzie się w naszym kraju! Jestem pewien, że Polski Związek Piłki Siatkowej dołoży wszelkich starań, aby przeprowadzić to prestiżowe wydarzenie na najwyższym poziomie organizacyjnym - podsumował szef PZPS.

ZOBACZ: Siatkówka. Vital Heynen o Bartoszu Bednorzu: Nie mamy konfliktu. Wszystko jest wyjaśnione >>

Polska zorganizuje Euro siatkarzy po raz trzeci. Pierwszy raz czempionat Starego Kontynentu odbył się nad Wisłą w 2013 r. (razem z Danią). W 2017 r. finałowy turniej został rozegrany wyłącznie na polskich parkietach.

ZOBACZ: Siatkówka. Wilfredo Leon: Jestem dumny z polskich kibiców >>

Awans do Euro 2021 r. - oprócz czterech współgospodarzy - zapewniło już sobie osiem najlepszych zespołów ME 2019 (Serbia, Słowenia, Francja, Rosja, Włochy, Ukraina, Niemcy i Belgia). 12 kolejnych drużyn zostanie wyłonionych w kwalifikacjach (latem 2020 r.).

ZOBACZ WIDEO Adam Małysz czy Kamil Stoch? Martin Schmitt zabrał głos ws. porównywania polskich skoczków

na Facebooku.

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

×
    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL