Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Polski siatkarzyMateriały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarzy

ME 2021. Polska gospodarzem kolejnej dużej imprezy. Mecze mają być rozgrywane w różnych miastach

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Polska będzie jednym z czterech gospodarzy Mistrzostw Europy 2021 mężczyzn, obok Czech, Finlandii oraz Estonii. - Jest w naszym kraju moda na siatkówkę - tłumaczy Janusz Uznański, rzecznik PZPS.

Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) zdecydowała, że turniej mistrzowski siatkarzy w 2021 roku odbędzie się w czterech krajach, czyli podobnie jak ostatnie mistrzostwa Europy kobiet. Wówczas w Polsce rozegrano fazę grupową, dwa mecze 1/8 finału oraz dwa ćwierćfinały. Później rywalizacja przeniosła się do Turcji.

- Cieszymy się, że władze CEV zaufały PZPS i znaleźliśmy się w gronie czterech krajów, które będą organizować ME 2021. Polska będzie krajem wiodącym, który będzie mógł zaprezentować swoją sprawność organizacyjną - powiedział w rozmowie z Polsatem Sport Janusz Uznański, rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W Polsce miałoby zostać rozegranych 25 spotkań. - Nie są znane miejsca meczów finałowych. Chcemy mecze grupowe i kolejnych faz rozgrywać w różnych miastach, taka jest nasza koncepcja. Mamy nadzieję, że przychyli się do niej CEV. Pierwsze rozmowy odbędą się 17 grudnia podczas spotkania w Luksemburgu, wówczas dowiemy się o formule całej imprezy - wyjaśnił Uznański.

Co zadecydowało o tym, że Polska ponownie otrzymała prawa do organizacji kolejnej dużej imprezy siatkarskiej? - Sprawność polskiej federacji. Ostatnie ME kobiet pokazały, że w Polsce jest ogromne zapotrzebowanie na siatkówkę i jesteśmy gotowi na kolejne imprezy. Pełne trybuny w Atlas Arenie były argumentem przemawiającym za nami. Jest moda na siatkówkę i miejmy nadzieję, że będzie trwała bardzo długo, do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej - zakończył rzecznik PZPS.

Czytaj też:
-> Siatkówka. Oficjalnie: Polska gospodarzem ME 2021!
-> Siatkówka. Liga Mistrzów. Włoskie media zachwycone po popisie Wilfredo Leona

ZOBACZ WIDEO: Losowanie Euro 2020. Kto trafi z barażu do grupy z Polską? "Będziemy faworytem niezależnie od przeciwnika"

Czy Polska powinna organizować kolejne imprezy siatkarskie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL