Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Natalia Bamber-LaskowskaNewspix / Jakub Piasecki / Na zdjęciu: Natalia Bamber-Laskowska

Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Natalia Bamber-Laskowska skomentowała powołania: Niepokoi mnie aspekt przyjęcia

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Jacek Nawrocki powołał 24-osobowy skład na kwalifikacje do igrzysk olimpijskich. - Grajber robiła bardzo dużą robotę w polu - zauważyła brak w kadrze jednej z przyjmujących Natalia Bamber-Laskowska.

Największym zaskoczeniem powołanego składu jest brak Martyny Grajber, Katarzyny Zaroślińskiej-Król, Pauliny Maj-Erwardt, a także ewentualnie Kamili Witkowskiej. Tych zawodniczek zabraknie podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, w którym Polki powalczą o przepustkę do Tokio.

- Niepokoi mnie aspekt przyjęcia. Jest obsadzone zawodniczkami stosunkowo młodymi. Grajber robiła bardzo dużą robotę w polu. Poza tym umie się ustawić w obronie, jest szybka, nisko chodzi na nogach i podbijała bardzo dużo piłek. Dzięki niej polski zespół był w stanie wyprowadzić skuteczny atak. Często też dopasowywała się do siatkarek, które stały w drugiej linii - tłumaczyła w rozmowie z TVP Sport Natalia Bamber-Laskowska, była kadrowiczka.

Wśród powołanych przyjmujących są m.in. Magdalena Stysiak, Natalia Mędrzyk, Monika Fedusio, Aleksandra Wójcik czy Zuzanna Górecka. - Stysiak na ten moment brakuje jeszcze trochę doświadczenia. Nie zawsze wie, jak powinna się ustawić. Z dobrej strony w klubie z Bydgoszczy pokazuje się natomiast Monika Fedusio. Ciągnie grę swojego zespołu. Sporo ogrania na co dzień zdobywa również Zuzanna Górecka. Ciekawa jestem, jak to wpłynie na jej postawę w kadrze - zastanawiała się Bamber-Laskowska.

- Trzeba jednak głośno powiedzieć, że bez Pauliny, Martyny i Kasi w zespole jest mniej doświadczenia. Nie oznacza to, że młodsze siatkarki zagrają źle. Warto postawić sobie jednak pytanie, czy to moment, by ogrywać takie dziewczyny w reprezentacji - dodała była siatkarka.

Reprezentacja Polski trafiła do grupy A, gdzie zagra z Holandią, Bułgarią i Azerbejdżanem. W grupie B rywalizować będą Turcja, Niemcy, Belgia i Chorwacja. Przepustkę na igrzyska wywalczy tylko jeden zespół.

Czytaj też:
-> Siatkówka. Serie A. Davide Saitta napisał list do Papieża. Nie chce grać meczu w Boże Narodzenie
-> Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Jacek Nawrocki wysłał powołania. Są zaskoczenia

ZOBACZ WIDEO: Artur Szalpuk: Na zakończenie padały mocne słowa, że będziemy za sobą tęsknić


Która pominięta zawodniczka powinna znaleźć się w kadrze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

 • wodnik64 Zgłoś
  Te..... ekspert o ptasio brzmiącym nazwisku.....stól dziób, bo cię jeszcze jaki jastrząb dopadnie! O siatkówce nie masz bladego pojęcia, a produkować się możesz tylko na SyFach!Na
  Czytaj całość
  szanującym się siatkarskim portalu za takie wpisy byłbyś zadziobany !!!
  • Jg2 Zgłoś
   Wien sposób to on może sobie budować drużynę do emerytury.
   • Jg2 Zgłoś
    wywalić Nawrockiego nie Grajber a za to, że nie wybiera właściwie zawodniczki. Po 5 latach nie powinien już mieszać składem. To sabotaż.
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    PRZEJDŹ NA WP.PL