Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze reprezentacji Francji (na pierwszym planie Earvin N'Gapeth)Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Francji (na pierwszym planie Earvin N'Gapeth)

Siatkówka. Earvin Ngapeth zwolniony z aresztu

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Francuski siatkarz, Earvin Ngapeth, został oskarżony o napaść seksualną. Długo za kratkami nie posiedział, bo wyszedł za kaucją. Poleciał już na kolejny mecz do Rosji.

Earvin Ngapeth, jeden z najbardziej znanych siatkarzy świata, został wypuszczony z aresztu. Musiał wpłacić kaucję w wysokości ok. 46 tys. zł, w przeliczeniu na polską walutę. Za kratki brazylijskiego więzienia w Contagem trafił w poniedziałek. Został oskarżony o napaść seksualną. Więcej o tym wydarzeniu TUTAJ.

28-letniemu zawodnikowi grozi pięć lat więzienia. W internecie pojawił się film, na którym widać Ngapetha dającego "klapsa" w pośladki nieznanej kobiecie. Ta zawiadomiła policję i siatkarz został aresztowany. W sądzie bronił się, że pomylił ją ze znajomą i nie miał zamiaru nikogo obrazić.

Oglądając film trudno ocenić, czy zachowanie Ngapetha wynikało z pomyłki. Kobieta w każdym razie przeprosin nie przyjęła, a siatkarz Zenitu Kazań (w Brazylii odbywały się do niedzieli Klubowe Mistrzostwa Świata) trafił na krótko do aresztu z 10 innymi zatrzymanymi. Wkrótce sędzia Fabiana Cardoso Gomes zgodziła się wypuścić Francuza na wolność.

- Nalegał na to sam prokurator. Może swobodnie podróżować i wykonywać obowiązki siatkarskie. Wyleciał już z Brazylii do Rosji na kolejny mecz - powiedział prawnik siatkarza, Dino Miraglia.

CZYTAJ TAKŻE Tokio 2020. Kwalifikacje do igrzysk. Polska - Francja. Wilfredo Leon przechytrzył Earvina Ngapetha (wideo)

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #11. Sezon życia. Anna Kiełbasińska z workiem medali

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL