Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Vital HeynenWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Vital Heynen

PlusLiga. Vital Heynen apeluje o skrócenie sezonu. Jest odpowiedź Pawła Zagumnego

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Vital Heynen chciałby, aby rozgrywki PlusLigi skończyły się już w kwietniu. To dałoby selekcjonerowi większy komfort w przygotowaniach z reprezentacją Polski. Na to jednak nie ma, przynajmniej na razie, szans.

Reprezentacja Polski siatkarzy w 2020 roku będzie walczyć w igrzyskach olimpijskich w Tokio. To będzie najważniejsza impreza dla podopiecznych Vitala Heynena. Dlatego selekcjonerowi zależy, by mieć komfortowe warunki podczas przygotowań.

ME 2021. Polska gospodarzem kolejnej dużej imprezy. Mecze mają być rozgrywane w różnych miastach >>

Stąd też pomysł, by skrócić rozgrywki PlusLigi. Z obecnego terminarza wynika, że sezon zakończy się dopiero 9 maja. Heynen jednak chce, aby wszystko zakończyło się już w kwietniu. W tej sprawie rozmawiał już z prezesem Pawłem Zagumnym.

- Maj powinien być już wolny od grania. Tak, żeby reprezentanci mogli mieć przerwę przed zgrupowaniem. W innym wypadku już na starcie redukujemy swoje szanse, jeśli chodzi o występ w igrzyskach. Odbyliśmy świetną rozmowę z Zagumnym. Nie chodzi o to, czy się ze mną zgadza, ale ważne, że podąża za moim tokiem myślenia. Ostatecznie to nie on decyduje, a kluby. Obiecał mi jednak, że porozmawia z ich przedstawicielami i mam nadzieję, że to zrozumieją - mówi Heynen w "Przeglądzie Sportowym".

ZOBACZ WIDEO: Wilfredo Leon świetnie czuje się w reprezentacji Polski. "To wszystko posłuży za rok"


Na razie jednak nie zapowiada się, by liga została skrócona. Prezes PlusLigi jednak nie przekreśla całkowicie tego pomysłu.

- W tym momencie nie ma niestety takiego tematu, jednak oczywiście dobro reprezentacji Polski jest bardzo ważne i dla nas, i dla klubów Plusligi. Będziemy monitorować sytuację, a jeśli pojawi się możliwość pomocy Biało-Czerwonym, na pewno przeanalizujemy ją z naszymi udziałowcami i Radą Nadzorczą - mówi Zagumny w "PS".

Siatkówka. Wilfredo Leon: Jestem dumny z polskich kibiców >>

Turniej olimpijski w Tokio rozpocznie się 25 lipca. Polacy chcą przylecieć do Japonii około dziesięć dni wcześniej na ostatni obóz w Takasaki.

Czy polscy siatkarze zdobędą medal na IO w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • Pio68 Zgłoś
  A co zrobi trener jak np. Perugia awansuje do finału LM?! Zrezygnuje? Odpuści? Co z Leonem wtedy? Liga i tak jest prowadzona w zwariowany sposób, kolejki przekładane, kazdy zespół na
  Czytaj całość
  innym etapie jest...... reprezentacja to góra 10 zawodników z ligii, co będzie robić pozostałych 180?!
  • szakal44 Zgłoś
   Bo po jakiego uja w PLS-ie jest aż 14 drużyn, okroić ligę do 10, które coś grają i sprawa się sama rozwiąże.
   • Arkadiusz Mochocki Zgłoś
    Ligę trzeba niestety przesunąć-chociażby po to, by dało się przesunąć Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, i nie było afery, jak podczas finał six Ligi Narodów, gdy Perugia-awansuje do
    Czytaj całość
    finału Ligi Mistrzów, który odbędzie się 16 maja 2020-podczas, gdy Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, zaplanowano, na 15-17 maja 2020.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL