Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Max-Schmeling-Halle w BerlinieGetty Images / Boris Streubel / Na zdjęciu: Max-Schmeling-Halle w Berlinie

CEV dokonała wyboru gospodarza Super finałów siatkarskiej Ligi Mistrzów 2020

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Europejska Konfederacja Siatkówki dokonała wyboru organizatora meczów finałowych Ligi Mistrzów siatkarzy i siatkarek. Gospodarzem decydujących spotkań, z udziałem najlepszych ekip Starego Kontynentu, podobnie jak przed rokiem, będzie Berlin.

Super finały Ligi Mistrzów CEV Volley odbędą się w Berlinie już drugi rok z rzędu. Rywalizacja o złoto toczyć się będzie w Max-Schmeling-Halle. Mecze finałowe zaplanowano na sobotę 16 maja 2020 r. Cztery najlepsze drużyny w Europie - po dwie męskie i żeńskie - obok prestiżowego trofeum, walczyć będą o rekordową sumę 1,5 miliona euro, w tym 500 000 euro dla każdego ze zwycięzców.

- Super finały 2019 były rewolucyjnym momentem w historii siatkówki i po tak udanych doświadczeniach jesteśmy oczywiście zadowoleni, że mogliśmy znaleźć porozumienie z naszymi niemieckimi partnerami w sprawie organizacji kolejnej edycji w 2020 roku. Ta decyzja pokazuje poczucie jedności i spójności, które panuje w naszym środowisku, a ten ruch potwierdza, że ​​współpracując, możemy osiągnąć wspaniałe rzeczy. Z niecierpliwością czekam na kolejną siatkarską imprezę w Berlinie - powiedział prezes CEV Aleksandar Boricić, cytowany na łamach oficjalnej strony Europejskiej Konfederacji Siatkówki.

Liga Mistrzów. Mistrz Polski bez straty seta. Wygrana Grupy Azoty w Niemczech

Liga Mistrzów. VERVA Warszawa - Sir Sicoma Monini Perugia: dobrze to za mało, by pokonać Leona i Heynena

Sprzedaż biletów na mecze finałowe wystartowała 20 grudnia. Ceny wejściówek wahają się od 20 do 250 euro, bilety są dostępne w czterech różnych kategoriach, a także pakiecie VIP. Dzieci, studenci, emeryci i osoby niepełnosprawne mogą korzystać ze specjalnych zniżek.

Przed rokiem, w meczu finałowym Ligi Mistrzów siatkarzy spotkały się ekipy Cucine Lube Civitanova i Zenita Kazań, górą byli Włosi, którzy triumfowali 3:1. W starciu o złoto z udziałem siatkarek, Igor Gorgonzola Novara pokonało 3:1 Imoco Volley Conegliano Joanny Wołosz.

ZOBACZ WIDEO: Christo Stoiczkow o Robercie Lewandowskim. "Jest jednym z dwóch najlepszych napastników na świecie"

Czy wybór Berlina, na organizatora Super finałów Ligi Mistrzów 2020 to dobra decyzja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL