Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał WiniarskiPAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Michał Winiarski

Siatkówka. Ambitny cel Michała Winiarskiego. Trener Trefla Gdańsk nie wyklucza poprowadzenia reprezentacji Polski

Sebastian Zwiewka
Sebastian Zwiewka
Michał Winiarski spełnił swoje marzenia jako zawodnik. Teraz chciałby osiągnąć sukces także w karierze trenerskiej. Szkoleniowiec Trefla Gdańsk wierzy, że w przyszłości poprowadzi reprezentację Polski.

Obecny sezon jest wyjątkowy dla Michała Winiarskiego. Były znakomity siatkarz debiutuje w roli pierwszego trenera i początki jego samodzielnej pracy są naprawdę obiecujące. Trefl Gdańsk imponuje walecznością i wygrywa sporo spotkań. Drużyna z Trójmiasta zajmuje piąte miejsce w PlusLidze, więc nic dziwnego, że wielu przepowiada 36-latkowi wielką przyszłość.

Sam marzy o przejęciu reprezentacji Polski. - Podobne marzenia miałem jako siatkarz. Kiedyś chciałem zagrać w lidze włoskiej i w kadrze Polski. Miałem 17 lat, gdy udzieliłem pierwszego podobnego wywiadu i to nie była oznaka mojej pewności siebie, czy głowy w chmurach, tylko powiedziałem o sferze marzeń - przyznał Winiarski w rozmowie z portalem Trojmiasto.pl. Pytania przygotowali kibice.

Zobacz także: Siatkówka. Puchar Polski. Niespodzianki są mile widziane. Paweł Zagumny: To tylko jeden mecz, hale będą pękały w szwach

Młody szkoleniowiec skupia się na pracy w Gdańsku, ale nie ukrywa, że chciałby w przyszłości zrobić krok do przodu i podjąć się jeszcze ambitniejszego wyzwania. - Jako zawodnik udało mi się wyjechać do Włoch, a także grałem z orzełkiem na piersi. Teraz na początku przygody trenerskiej również mam swoje marzenia. Praca w Treflu Gdańsk jest teraz najważniejsza. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość - dodał.

ZOBACZ WIDEO: Wilfredo Leon świetnie czuje się w reprezentacji Polski. "To wszystko posłuży za rok"


Zdobyte doświadczenie na zagranicznych parkietach było bardzo ważne dla siatkarskiej kariery Winiarskiego. - Zdecydowanie Włochy dały mi najwięcej, ale też z tego względu, że grałem tam z zawodnikami wielu narodowości: Brazylijczykami, Bułgarami, Włochami czy Rosjanami. Każda ma swoją kulturę, swój sposób bycia i niektóre rzeczy można przechwycić, ale też odrzucić. Włosi charakteryzują się dużym profesjonalizmem i w tamtym okresie byli dużo przed nami, więc uczyliśmy się od nich siatkówki, czy też szkoły trenerskiej - wspomniał szkoleniowiec gdańszczan.

Zobacz takżePlusLiga. Andrzej Kowal nie chce pompować balonika. "To był nasz bezpośredni rywal w walce o utrzymanie"

36-latek nad morzem pracuje z młodymi siatkarzami. Doświadczonych zawodników jest jak na lekarstwo. - Nie ukrywam, że budżet dał mi szansę budowy zespołu w oparciu o młodych zawodników, którzy mają coś do udowodnienia. Na tym bazujemy i na treningach wciąż powtarzam, że może przyjść moment, gdy każdy będzie potrzebny drużynie i wszyscy taką szansę otrzymali - podsumował Winiarski.

Czy Michał Winiarski w przyszłości poprowadzi reprezentację Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL