Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarki Budowlanych ToruńFacebook / Budowlani Toruń / Na zdjęciu: siatkarki Budowlanych Toruń

Przegrali z długami. Budowlani Toruń wycofują się z I ligi

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Niecałe dwa lata temu zespół ten oglądaliśmy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Teraz toną w długach. Decyzją prezesa klubu Budowlani Toruń wycofali się z I ligi siatkarek.

Zaproszenie do Ligi Siatkówki Kobiet w sezonie 2016/2017 było dla klubu znad Wisły pocałunkiem śmierci. O ile w pierwszym z nich udało się utrzymać i zająć ósme miejsce, o tyle już w drugim problemy finansowe zaczęły wyniszczać drużynę od środka. Efekt? Spadek do I ligi. 

Czytaj też: Francesca Piccinini jak wino. Im starsza, tym seksowniejsza. 41-latka wraca do gry!

W poprzednim sezonie drużyna grająca już na kredyt zajęła dziewiąte miejsce w I lidze. Z kolei w aktualnie trwającym ekipa z Torunia zdołała wygrać jedynie jedno z siedemnastu spotkań. Ostatni mecz drużyna oddała walkowerem informując o tym rywala i PZPS dzień przed planowanym terminem tego spotkania. Okazji do walki o kolejne zwycięstwo już nie będzie. Zaplanowany na sobotę mecz ze Stalą Mielec został odwołany.

Sprawdź także: Niderlandy czy Holandia? Ekspert rozwiał wątpliwości

"Decyzją Prezesa klubu, podjęto uchwałę o wycofaniu klubu z rozgrywek 1. Ligi Kobiet. Celem takiego działania jest zaprzestanie dalszego zadłużania klubu" - czytamy w oświadczeniu Budowlanych Toruń na facebooku. Jego pełna treść znajduje się poniżej:

Zawodniczki otrzymały wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Okienko transferowe otwarte jest do końca stycznia. Siatkówka w Toruniu pozostanie na poziomie młodzieżowym dzięki Toruńskiemu Klubowi Sportowo-Turystycznemu Budowlani, które prowadzi drużyny w rozgrywkach wojewódzkich.

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar bez Sebastiana Rozwadowskiego. Zaatakowała go tajemnicza choroba

Czy w Toruniu odrodzi się jeszcze siatkówka na poziomie ekstraklasy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

 • Kamil T Zgłoś
  Uważam że, współwinny jest PZPS rozdający licencję bezkrytycznie ,przypadek Szczecina z ubiegłego roku niczego nie nauczył panów z Warszawy!!!!!!!!!
  • Maciej Okrojek Zgłoś
   A te smrody to Wisłą nie spłyneły z Warszawki
   • Pawel.P Zgłoś
    Na tym portalu działa grupa przestępcza kneblująca internautom usta, czyli stosująca CENZURĘ w ponoć demokratycznym kraju...Pod płaszczykiem W-P od kilku już lat uprawiają ten
    Czytaj całość
    proceder....Dziś rano nie można się było dopisać pod wpisami współczesnych TARGOWICZAN, ponieważ przestępca czyli pracownik W-P ignorował wszystkie wpisy nie spójne z jego poglądami....Myślę że już czas żeby tym portalem zainteresował się prokurator z urzędu ponieważ tak dalej być nie może albo zaczną szanować Polskie prawo a nie zachodnie albo fora ze dwora i odebrać im KONCESJĘ!!!
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL