Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od prawej: Marlena KowalewskaWP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu od prawej: Marlena Kowalewska

Kwalifikacje olimpijskie Tokio 2020. Koleżanki sprawiły jej prezent urodzinowy. "Prosiłam je o to przed meczem"

Piotr Woźniak
Piotr Woźniak
Koleżanki sprawiły Marlenie Kowalewskiej najlepszy z możliwych urodzinowych prezentów. Polki pokonały w czwartek Niderlandki 3:1. - Prosiłam o to przed meczem - stwierdziła rozgrywająca reprezentacji Polski.

Z Apeldoorn Piotr Woźniak

Po dniu przerwy Polki wróciły do rywalizacji w Apeldoorn i zachowały status drużyny niepokonanej. Zarówno Malwina Smarzek-Godek, jak i Magdalena Stysiak przekroczyły w meczu z gospodyniami barierę 20 zdobytych punktów. - Myślę, że zagrałyśmy o wiele lepszy mecz, niż z reprezentacją Bułgarii. Zdecydowanie konsekwentniej. Wiedziałyśmy, że musimy dobrze zagrywać, by nawiązać walkę z Niderlandkami. Jestem dumna z naszego zespołu - przyznała solenizantka.

Marlena Kowalewska zapewniła, że Polki nie będą kalkulować, by zadecydować, z kim zmierzą się w półfinale. - Na pewno będziemy chciały wygrać spotkanie z Azerkami. Nie ma znaczenia z kim będziemy grać w półfinale - dodała rozgrywająca Grupy Azoty Chemika Police. - To najlepszy prezent jaki dziewczyny mogły mi sprawić. Prosiłam je o to przed meczem. Jestem przeszczęśliwa, że się udało - zakończyła rozgrywająca biało-czerwonych.

Przed Polkami ostatni mecz grupowy, w piątek o godzinie 20 zagrają one z reprezentacją Azerbejdżanu. To właśnie z tą kadrą biało-czerwone przed wylotem do Niderlandów zmierzyły się w dwóch zwycięskich spotkaniach sparingowych. Podopieczne Vasifa Talibova nie mają już szans na awans do półfinału turnieju w Apeldoorn.

Zobacz również:
Kwalifikacje olimpijskie. Niewielu na nie stawia, ale mogą zostać bohaterkami. Która z nich zostanie przyszłą olimpijką?
Kwalifikacje olimpijskie Tokio 2020. Gwiazda reprezentacji Belgii zagrywką rozbiła rywalki. "Czułam się silna"

ZOBACZ WIDEO Kwalifikacje olimpijskie Tokio 2020. Elitsa Vasileva: Wyjazd na igrzyska jest wystarczającą motywacją

Z kim biało-czerwone zagrają w półfinale turnieju w Apeldoorn?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL