Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dorota ŚwieniewiczWP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Dorota Świeniewicz

Kwalifikacje olimpijskie Tokio 2020. Budujące słowa Doroty Świeniewicz. "Dawno nie mieliśmy takiej reprezentacji"

Dawid Borek
Dawid Borek
"Już od dawna nie mieliśmy reprezentacji o takich możliwościach, potencjale i warunkach fizycznych" - stwierdza Dorota Świeniewicz, była reprezentantka Polski, po turnieju kwalifikacyjnym do IO w Apeldoorn.

Reprezentantki Polski nie wywalczyły biletu na igrzyska olimpijskie 2020 w Tokio. Kadra Jacka Nawrockiego w turnieju kwalifikacyjnym w Apeldoorn dotarła do półfinału, gdzie mimo prowadzenia 2:1 po trzecim secie, finalnie przegrała z Turcją 2:3, kończąc tym samym misję pt. IO.

"Bez względu na to, co się wydarzyło w półfinale turnieju kwalifikacyjnego, będę chwaliła nasz zespół. Zasługuje na to, gdyż już od dawna nie mieliśmy reprezentacji o takich możliwościach, potencjale i warunkach fizycznych" - stwierdza Dorota Świeniewicz dla "Przeglądu Sportowego".

Była reprezentantka Polski zwraca uwagę na budowane przez Jacka Nawrockiego podwaliny podwaliny na przyszłość. Nabyte w Apeldoorn przez młode siatkarki doświadczenie na pewno zaprocentuje.

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar. Maciej Giemza zna receptę na dobry wynik. "Równa jazda kluczem do sukcesu"

"To utalentowane dziewczyny, które dzięki solidnej pracy w niedalekiej przyszłości dostarczą nam jeszcze wielu emocji i radości. Młode zawodniczki takie jak Ania Stencel czy Zuza Górecka świetnie przeszły chrzest bojowy i niedługo to one będą stanowić o sile polskiej kadry" - zauważa Świeniewicz.

Dodaje, że w porównaniu z mistrzostwami Europy w reprezentacji Polski siatkarek widać było ogromny postęp, a Biało-Czerwonymi - o ile nie spoczną na laurach - stoi świetlana przyszłość.

Z turnieju kwalifikacyjnego w Apeldoorn awans na igrzyska olimpijskie w Tokio wywalczyły Turczynki, które w finale zmagań pokonały Niemki 3:0.

Zobacz też:
Kwalifikacje olimpijskie Tokio 2020. Turczynki jadą na igrzyska. "Przed finałem nie spałyśmy"
Siatkówka. Kwalifikacje olimpijskie Tokio 2020. Twitter po awansie Turczynek

Czy dostrzegasz duży postęp u polskich siatkarek względem mistrzostw Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

 • Piotr Palowski Zgłoś
  Od wielu tygodni jest nagonka na trenera Jacka Nowrockiego. Nikt nie pamięta że to pierwszy trener od wielu lat, który stworzył zespół, który już teraz walczy o najwyższe cele i jest
  Czytaj całość
  jeszcze bardzo młody i ogromnie perspektywiczny.Po niedawnym buncie "starych" zawodniczek znów odbudował drużynę.Czapki z głów przed Jackiem Nawrockim nawet jezeli przyjdzie nowy trener to będzie tylko kontynautorem ptacy obecnego trenera i oby tego nie zepsuł.
  • krytyk65 Zgłoś
   Święta prawda, takiej kadry dawno już nie było. Jest obawa, że beton prezes PZPS plus jego fumfel pseudo trener Nawrocki zaprzepaszczą tak wspaniałą okazję mieć także ekstra
   Czytaj całość
   drużynę kobiecą w siatkówkę. Moim zdaniem z tą ekipą Antiga znalazłby wspólny język, a sukcesy momentalnie by przyszły.
   • szakal44 Zgłoś
    Tylko to co uważa się za trenera, powinno odejść.
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    PRZEJDŹ NA WP.PL