Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Spodek w Katowicach WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Spodek w Katowicach

Turniej finałowy Pucharu Polski siatkarzy w katowickim Spodku

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Turniej finałowy Pucharu Polski siatkarzy zostanie rozegrany w katowickim Spodku - poinformował prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Paweł Zagumny. O główne trofeum zagrają Grupa Azoty ZAKSA, Verva Warszawa, Trefl Gdańsk i PGE Skra Bełchatów.

- Mam zaszczyt ogłosić, że turniej finałowy Pucharu Polski zostanie rozegrany w wyjątkowym miejscu dla polskiej siatkówki. Katowice to miasto, który dynamicznie się rozwija i każdy kibic, który przyjedzie w weekend 14-15 marca na pewno będzie zaskoczony, jak wielką przemianę przeszło w ostatnich latach. Dodatkowo jestem szczęśliwy, że w roku, gdy jako zawodowa liga obchodzimy jubileusz 20-lecia, turniej finałowy zagramy w Spodku, można powiedzieć w świątyni polskiej siatkówki. Zdobyliśmy w niej mistrzostwo świata, wiąże się z nią mnóstwo fantastycznych wspomnień - powiedział Paweł Zagumny.

Turniejowi finałowemu towarzyszyć mają dodatkowe atrakcje dla kibiców. - Chcemy, by każdy z klubów Ligi Mistrzów Świata był aktywnym uczestnikiem tego weekendy z polską ligową siatkówką. Będziemy 14 i 15 marca z kibicami, i dla kibiców, a poza tym oczywiście liczę na niezapomniane emocje sportowe, tworzone przez nasze najsilniejsze drużyny - przyznał prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. cytowany przez oficjalny serwis rozgrywek.

Zadowolenia z powodzenia rozmów dotyczących organizacji turnieju finałowego Pucharu Polski siatkarzy nie kryje prezydent Katowic. 

- Katowice to mekka polskiej siatkówki. To właśnie w Spodku polscy siatkarze wywalczyli w 2014 roku złoty medal Mistrzostw Świata. W ostatnich latach byliśmy gospodarzem Mistrzostw Europy i Siatkarskiej Ligi Narodów. Regularnie dopingujemy siatkarzy GKS Katowice w rozgrywkach PlusLigi. Cieszę się, że przed nami kolejne emocje - powiedział Marcin Krupa.

W turnieju finałowym Pucharu Polski siatkarzy zagrają Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, VERVA Warszawa Orlen Paliwa, Trefl Gdańsk i PGE Skra Bełchatów.

Czytaj także:

Puchar Polski siatkarzy. PGE Skra Bełchatów kolejnym półfinalistą

Puchar Polski siatkarzy: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ostatnim finalistą

ZOBACZ WIDEO Rajd Dakar. Nieznane szczegóły wypadku Paulo Goncalvesa

Która z drużyn wywalczy Puchar Polski 2020 siatkarzy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL