Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jakub Bednaruk PAP/EPA / TANNEN MAURY / Na zdjęciu: Jakub Bednaruk

Siatkówka. Jakub Bednaruk zdecydowanie broni Jacka Nawrockiego. "Za dużo było tej krytyki"

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Trener MKS-u Będzin Jakub Bednaruk zupełnie nie zgadza się z krytyką Jacka Nawrockiego po turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Stanął w obronie trenera reprezentacji Polski kobiet.

- Denerwują mnie te wszystkie negatywne komentarze po meczu z Turcją. Oczywiście my trenerzy, czy zawodnicy, podlegamy ocenie, można i należy nas krytykować, ale uważam, że zarówno w stosunku do dziewczyn, a już tym bardziej Jacka Nawrockiego za dużo było tej krytyki. Jacek obrywa zupełnie niesłusznie - powiedział Jakub Bednaruk w rozmowie z Robertem Małolepszym z polsatsport.pl. 

Jego zdaniem Jacek Nawrocki wykonał świetną pracę z reprezentacją Polski, zwracając uwagę, że ma "pomysł na nią", a także, że odmłodził ją.

Sporo było uwag do Nawrockiego, że w spotkaniu Turczynkami robił bardzo mało zmian. Polki miały aż siedem piłek meczowych, ale mimo to ostatecznie przegrały 2:3 w setach. 

ZOBACZ WIDEO: Kwalifikacje siatkarek. Maria Stenzel: Czy wygrał lepszy? Chyba nie


- Jeśli trener doprowadza do sytuacji, że w czwartym secie mamy siedem okazji do skończenia meczu na 3:1, to co jeszcze może zrobić? Wyjść na boisko i zaatakować? - pyta retorycznie Bednaruk.

Polki straciły już szanse na awans do tegorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio.

Zobacz także:
Siatkówka. Malwina Smarzek-Godek może odpocząć od kadry. Przejściowy rok reprezentacji
Magdalena Stysiak: Niektórzy się wstydzą, że są ze wsi. Ja jestem z tego dumna! 

na Facebooku.

Komentarze (7):

 • skandal10 Zgłoś
  Szok. Jak można takie bzdury mówić: "Jeśli trener doprowadza do sytuacji, że w czwartym secie mamy siedem okazji do skończenia meczu na 3:1, to co jeszcze może zrobić? Wyjść na
  Czytaj całość
  boisko i zaatakować? - pyta retorycznie Bednaruk" . Czyli to trener a nie zawodniczki wg JB doprowadził do meczboli. Otóż nie. Pan "trener" nic kompletnie nic nie zrobił. To same zawodniczki tak dobrze zagrały. Ale jeśli wpadły w panikę przy piłkach meczowych to psim obowiązkiem panie Bednaruk jest pomoc trenera i sztabu. To psim obowiązkiem trenera jest reagować na formę zawodniczek. Czy brak, choć próby, zmiany Smarzek, która grała piach miał ją skompromitować, upokorzyć? Co miał na celu "pan trener" nie robiąc zmian. A jeśli i Nawrockiego ogarnęła panika i nie miał pomysłu jak pomóc drużynie to należy się do tego honorowo przyznać. Nawrocki jak i obecnie Bednaruk są trenerami odpowiednimi do pewnego momentu. Potem stają się hamulcowymi.Kiedyś bronilem Bednaruka gdy wywalili go z Warszawy ale okazuje się, że mieli rację, bo nie robi żadnych wyników oprócz walki o brak spadku z ligi.
  • Ahmed Pol Zgłoś
   i mamy odpowiedz dlaczego Bednaruk wciąż trenuje ligowe ogony po prostu miernota wspiera miernotę
   • jaet Zgłoś
    Nawrockiego ocenić w pełni rzetelnie nie potrafię, ale reprezentacja potrzebuje już chyba w tym momencie mocniejszego nazwiska z zagranicy. A Kuba Bednaruk? No cóż, raz że jest po trosze
    Czytaj całość
    sędzią w swojej sprawie, bo to przecież atak na polską myśl szkoleniową, która jak powszechnie uważają wszyscy polscy trenerzy jest genialna. Dwa, że będą prezesem Będzina powiedziałbym Panu Bednarukowi: zajmij się trenerze tym, za co Ci płacimy, bo drużyna którą trenujesz gra jak kupa g...
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL