Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paolo MontagnaniWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Paolo Montagnani

Plusliga. Włoskie pożegnanie. Paolo Montagnani nie będzie dłużej trenerem Indykpolu AZS Olsztyn

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Po siedmiu porażkach z rzędu Paolo Montagnani przestał pełnić funkcję trenera Indykpolu AZS Olsztyn. Klub poinformował o tym w komunikacie.

Po raz ostatni ze zwycięstwa Indykpol AZS Olsztyn cieszył się 2 grudnia, pokonując na wyjeździe Visłę Bydgoszcz. Od tamtej pory przegrał z MKS-em Będzin, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, PGE Skrą Bełchatów (dwukrotnie, w lidze i Pucharze Polski), Vervą Warszawa, Aluronem Virtu CMC Zawiercie oraz Asseco Resovią Rzeszów. W sumie w sześciu starciach w Pluslidze zgromadził punkt. 

Choć pech nie oszczędzał Akademików i z powodu kontuzji na dłużej wypadł Jan Hadrava, a teraz także Remigiusz Kapica, a z mniejszymi problemami borykali się Wojciech Żaliński, Paweł Pietraszko czy Mateusz Mika, zespół prezentował się poniżej oczekiwań. 

W związku z tym prezes Tomasz Jankowski wspólnie z Paolo Montagnanim postanowili o zaprzestaniu współpracy. Włoch miał złożyć rezygnację po porażce z Resovią. 

Obowiązki pierwszego trenera przejmie Marcin Mierzejewski, dotychczasowy asystent, od kilku sezonów współpracujący z Indykpolem AZS Olsztyn. Po zakończeniu kariery trenerskiej pracował jeszcze w Cuprum Lubin.

Czytaj też: 
-> Bombardierzy w Olsztynie i Gdańsku. Punkty, bloki, asy 16. kolejki PlusLigi
-> Siatkówka. Turniej mistrzów w Londynie. Zagrają w nim Grupa Azoty ZAKSA i Verva Warszawa

ZOBACZ WIDEO: Kontrowersje wokół wyboru najlepszej jedenastki roku wg UEFA. "Kante usunięty, żeby było miejsce dla Ronaldo"

Czy prezes Indykpolu AZS słusznie postąpił, przyjmując rezygnację Paolo Montagnaniego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL