Najnowsze Wyniki/Kalendarz
siatkarze Jastrzębskiego Węgla Newspix / Mateusz Bosiacki / Na zdjęciu: siatkarze Jastrzębskiego Węgla

PlusLiga. Jastrzębski Węgiel potwierdza wysoką formę. Beniaminek bez punktów

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla potwierdzili wysoką formę. Podopieczni Slobodana Kovaca rozbili Ślepska Malow Suwałki zagrywką, zasłużenie triumfując 3:1. Statuetka MVP trafiła w ręce Dawida Konarskiego.

Rywalizacja Jastrzębskiego Węgla z beniaminkiem PlusLigi to jedno z najciekawszych starć 18. kolejki PlusLigi. Podopieczni Slobodana Kovaca plasują się na czwartej pozycji, ze sporą stratą do tercetu, rywalizującego o pozycję lidera. Szczytem możliwości pomarańczowo-czarnych wydaje się czwarte miejsce po fazie zasadniczej. Gospodarze o udział w play-off muszą jeszcze powalczyć. Kryzys Indykpolu AZS Olsztyn i Aluronu CMC Zawiercie sprawił, że cel ten jest coraz bardziej realny do osiągnięcia.

Goście od początku postawili na agresywny serwis, czym ustawili sobie grę. Doskonałe serwisy Lukasa Kampy i Dawida Konarskiego oraz skuteczna obrona, stwarzały okazję do kontrataku. W tym elemencie przyjezdni spisywali się znakomicie, bezlitośni dla rywali byli Tomasz Fornal i Jurij Gladyr (10:5). Gospodarze nie potrafili odpowiedzieć, w kratkę spisywali się Bartłomiej Bołądź i Nicolas Szerszeń.

Joshua Tuaniga starał się w tej sytuacji znaleźć punkt zaczepienia w grze środkiem,  jednak kiepskie przyjęcie nie ułatwiała współpracy z Andreasem Takvamem. Andrzej Kowal w połowie partii dał odpocząć Nicolasowi Szerszeniowi, jego miejsce zajął Jakub Rohnka. To na niewiele się zdało, tym bardziej że w dalszym ciągu jastrzębianie siali spustoszenie ostrą zagrywką.

ZOBACZ WIDEO: Kapitalna forma Lewandowskiego. "Nadal istnieją rekordy, które Lewy może pobijać!"

Nicolas Szerszeń powrócił do składu na drugiego seta i szybko pokazał, że podczas przerwy w kwadracie wyciągnął odpowiednie wnioski. Goście, mimo dobrego początku, zanotowali moment dekoncentracji, za co zostali błyskawicznie skarceni. Po serii błędów inicjatywa przeniosła się na stronę suwalszczan. Dużo lepiej funkcjonował blok w zespole Andrzeja Kowala, o czym kilkakrotnie przekonali się na własnej skórze Tomasz Fornal i Dawid Konarski.

Gracze z Górnego Śląska nie zdołali przełamać rywali. Jeden, dwa punkty straty utrzymywały się do samego końca. Kombinacyjna gra Joshuy Tuanigi i błędy Juliena Lyneela pogrążyły przyjezdnych.

PlusLiga. Nieudany debiut Daniela Castellaniego. Kryzys Indykpolu AZS Olsztyn trwa

PlusLiga. MKS Będzin - PGE Skra: bełchatowianie zdeklasowali rywali. Koniec serii gospodarzy

Wygrana sprawiła, że gospodarze uwierzyli w możliwość nawiązania walki z rywalami. Jastrzębianie powrócili jednak do dobrej gry w obronie i ataku, co prezentowali w pierwszej odsłonie pojedynku. Ciężkie działa w polu serwisowym wytoczył też Dawid Konarski, zapewniając swojej ekipie na półmetku trzeciej partii pięć punktów przewagi.

W obliczu doskonałej defensywy i kombinacyjnej gry Lukasa Kampy, miejscowi nie zdołali odpowiedzieć. W końcówce seta, na boisku pojawił się Kacper Gonciarz. Zmiana stylu nie wystarczyła jednak do odwrócenia losów partii. Siatkarze Slobodana Kovaca utrzymywali bezpieczny dystans, dobijając rywali w końcówce, po serii zagrywek Jakuba Buckiego.

Zagrywki Cezarego Sapińskiego i Bartłomieja Bołądzia sprawiły, że przyjezdni nie mogli czuć się pewnie na starcie czwartego seta. W pewnym momencie zmuszeni byli bowiem odrabiać pięciopunktową stratę. Udało im się to błyskawicznie, z pomocą Dawida Konarskiego. Lider Jastrzębskiego Węgla siał spustoszenie w defensywie rywali zarówno zagrywką, jak i atakiem.

Po odrobieniu strat jastrzębianie poczuli się bardzo pewnie. Męczony w przyjęciu Nicolas Szerszeń wyraźnie opadł z sił. Coraz pewniej na lewym skrzydle radził sobie Julien Lyneel. Andrzej Kowal starał się dać impuls do walki swoim zawodnikom. Powrócił Joshua Tuaniga, pojawił się Wojciech Siek, jednak i to nie pomogło. Popis gry defensywnej dał Jakub Popiwczak, a jego koledzy bez skrupułów finalizowali kontrataki. O taryfie ulgowej ze strony gości nie było mowy do ostatniej piłki.

MKS Ślepsk Malow Suwałki - Jastrzębski Węgiel 1:3 (16:25, 25:20, 17:25, 18:25)

Ślepsk: Bołądź, Tuaniga, Klinkenberg, Sapiński, Takvam, Szerszeń, Stańczak (libero) oraz Rohnka, Gonciarz, Szwaradzki, Filipowicz (libero), Siek;

JW: Lyneel, Vigras, Konarski, Fornal, Gladyr, Kampa, Popiwczak (libero) oraz Depowski, Bucki.

MVP: Dawid Konarski (Jastrzębski Węgiel)

Czy Ślepsk Malow Suwałki awansuje do fazy play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL