Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Polski siatkarzyMateriały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Polski siatkarzy

Znamy komplet uczestników Memoriału Wagnera. Dla Polaków to sprawdzian generalny przed wylotem do Tokio

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Znamy komplet uczestników XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Turniej, który rozegrany zostanie w Krakowie, będzie ostatnim sprawdzianem reprezentacji Polski przed wylotem na igrzyska olimpijskie do Tokio.

W tym roku Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozpocznie się w czwartek 9 lipca i potrwa do soboty 11 lipca. Będzie to ostatnia szansa zobaczyć w akcji reprezentację Polski przed wylotem do Azji na igrzyska olimpijskie. Rywalami podopiecznych Vitala Heynena będą Irańczycy oraz Argentyna i Tunezja, które w Japonii wystąpią w grupie B.

- Cieszę się, że w Memoriale zagrają drużyny, które wystąpią później na igrzyskach w Tokio - przyznaje Jerzy Mróz, Prezes Zarządu Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. -Dodatkowo jest mi bardzo miło, że będziemy gościć Tunezyjczyków, których reprezentację prowadził przecież Hubert Wagner. To dla nas wszystkich okazja do wspomnień i realizacja celu, który sobie zakładaliśmy przy tworzeniu Memoriału - ciągłego wspominania naszego wielkiego trenera i przypominania o nim młodszym pokoleniom.

W 2019 roku Memoriał Wagnera był wielkim sukcesem organizacyjnym, a przede wszystkim świętem kibiców. Bilety zostały sprzedane, drużyny prezentowały fantastyczny poziom sportowy. XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to impreza, która zadziwiła siatkarski świat.

- Czternaście tysięcy widzów na meczu towarzyskim? To po prostu niesamowite, brawo Kraków! - nie mógł się nadziwić Aleksandar Okolić, środkowy reprezentacji Serbii, który był pod ogromnym wrażeniem tego, co zastał w TAURON Arenie Kraków. Wprawdzie Memoriał Wagnera nieprzypadkowo nazywany jest najlepszym towarzyskim turniejem siatkarskim świata, lecz wypełniona po brzegi krakowska hala robiła wrażenie nie tylko na gościach z całego globu, lecz także gospodarzach. Warto przypomnieć, że mecze Polaków w 2019 roku obejrzało łącznie ponad 43 tysiące widzów (w czwartek 13200, w piątek i w sobotę komplet, czyli 15006).

Biało-Czerwoni są jednym z faworytów igrzysk olimpijskich w Tokio. W Japonii mistrzowie świata zagrają w grupie A z gospodarzami, Włochami, Kanadą, Iranem i Wenezuelą.

Czytaj także:

Liga Narodów. Ogłoszono zmiany dotyczące składów. Vital Heynen powinien być zadowolony

Tokio 2020. Znamy godziny meczów polskich siatkarzy na igrzyskach olimpijskich!

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #42 (całość): hity w KSW, kulisy wyboru rywala "Pudziana", ACA zmienia strategię

Czy zaproszenie reprezentacji Iranu, która będzie grupowym rywalem Polaków na igrzyskach olimpijskich w Tokio, było dobrym posunięciem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL