Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Polki Magdalena Stysiak (L), Joanna Wołosz (2L) i Maria Stenzel (2P) PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Polki Magdalena Stysiak (L), Joanna Wołosz (2L) i Maria Stenzel (2P)

Reprezentacja Polski siatkarek ostatnim triumfatorem Montreux Volley Masters. Legendarny turniej przechodzi do historii

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Po 34 latach, turniej Montreux Volley Masters przechodzi do historii. Rywalizacja z udziałem czołowych, żeńskich reprezentacji świata rozgrywana była w Szwajcarii od 1984 roku. W ostatniej edycji po złote medale sięgnęła reprezentacja Polski.

Cztery zwycięstwa i jedna porażka, to bilans reprezentacji Polski siatkarek na turnieju Montreux Volley Masters w 2019 roku. Biało-Czerwone w Szwajcarii triumfowały wówczas po raz pierwszy w historii. Podopieczne Jacka Nawrockiego zgarnęły również cztery indywidualne wyróżnienia - Malwina Smarzek-Godek jako najlepsza atakującą i MVP turnieju, Agnieszka Kąkolewska najlepsza środkowa, a Martyna Grajber najlepszą przyjmująca.

Sukces Polek w Montreux zapoczątkował jeden z najlepszych sezonów wykonaniu naszej kadry w ostatnich latach. Biało-Czerwonym nie będzie jednak dane bronić prestiżowego trofeum. Organizatorzy turnieju poinformowali bowiem, że z uwagi na napięty kalendarz reprezentacyjny, kolejne edycje nie będą organizowane. Tym samym 34-letnia tradycja Montreux Volley Masters dobiegła końca.

- W grudniu minionego roku, doszliśmy do wniosku, że najlepsze drużyny kobiece na świecie nie będą mogły pojawić się w Montreux w jedynych dostępnych terminach, z powodu napiętego kalendarza międzynarodowego. Wspólnie z FIVB, komitet organizacyjny podjął więc decyzję, o nieorganizowaniu turnieju w 2020 roku oraz w kolejnych latach. Powodem takiej decyzji jest fakt, że kalendarz na kolejne sezony nie gwarantuje poprawy sytuacji - poinformowali organizatorzy w komunikacie prasowym rozesłanym do mediów.

Turniej w Montreux, po raz pierwszy odbył się w 1984 roku. W 1990 roku turniej zmienił nazwę na BCV Volley Cup. W 1994 roku ustanowiono rekord oglądalności, bowiem aż 15 tysięcy widzów obejrzało zmagania siatkarskich reprezentacji. Wielkim wydarzeniem było nadanie w 1998 roku istniejącemu BCV Volley Cup, nazwy Volley Masters. Szwajcarski turniej przez lata stanowił zwiastun rozpoczęcia sezonu reprezentacyjnego wśród kobiet.

Czytaj także:

Siatkówka. Joanna Wołosz rozważa reprezentacyjną przerwę. Chce skupić się na zdrowiu

Siatkówka. Malwina Smarzek-Godek może odpocząć od kadry. Przejściowy rok reprezentacji

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Piekielnie trudne zadanie Dawida Kubackiego. "Stefan Kraft się obroni!"

Czy organizatorzy Montreux Volley Masters podjęli dobrą decyzję, rezygnując z rozgrywania turnieju?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL