Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Siatkówka WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Siatkówka

Siatkówka. Włoska federacja reaguje na koronawirusa. Rozgrywki ligowe zawieszone

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Z obawy przed rozprzestrzenieniem epidemii koronawirusa władze włoskiej federacji siatkarskiej postanowiły zawiesić rozgrywki Serie A mężczyzn i kobiet. Liga nie zagra co najmniej do 1 marca.

We Włoszech jest już ponad dwustu zarażonych koronawirusem i liczba ta ciągle rośnie. Obawa przed rozwojem epidemii sprawiła, że odwołane zostały koncerty, mecze piłkarskie czy nawet karnawałowe zabawy w Wenecji. Zareagowali także siatkarscy działacze, którzy zawiesili rozgrywki ligowe.

"Włoska Federacja Siatkówki, wraz z władzami męskiej i żeńskiej Serie A informuje, że podjęła decyzję o zawieszeniu siatkarskich rozgrywek ligowych na wszystkich poziomach do 1 marca włącznie" - przekazano w komunikacie. Decyzję podjęto podczas niedzielnego nadzwyczajnego zebrania zarządu w Bolonii.

Ochrona zdrowia to teraz priorytet we Włoszech. Władze robią wszystko, by ograniczyć rozprzestrzenianie się śmiercionośnego koronawirusa. Władze siatkarskiej federacji chcą ograniczyć ryzyko zarażenia się przez sportowców i kibiców.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: w Azji grali mecz na wodzie. Było jak w meczu Polska - Niemcy na MŚ 1974

Działacze mają kontaktować się z ministrem sportu i polityki młodzieżowej w sprawie dalszych kroków dotyczących wznowienia ligowych rozgrywek. Federacja wyśle też list do prezydenta CEV Aleksandra Boricicia, w którym poinformuje o decyzji ws. udziału włoskich drużyn w meczach europejskich pucharów.

Włoskie władze poinformowały już o czwartej śmiertelnej ofierze koronawirusa w tym kraju. Dodajmy, że w niektórych rejonach na północy Włoch wprowadzono "drastyczne środki bezpieczeństwa", a 11 gmin w Lombardii i Wenecji Euganejskiej zostało uznanych za "czerwoną strefę" i zamkniętych.

We włoskiej lidze gra kilkoro reprezentantów Polski. W tamtejszych klubach występują m.in. Mateusz Bieniek, Bartosz Bednorz, Wilfredo Leon, Agnieszka Kąkolewska, Malwina Smarzek-Godek, Magdalena Stysiak czy Joanna Wołosz. Z kolei trenerem Sir Safety Conad Perugia jest selekcjoner reprezentacji Polski, Vital Heynen.

Czytaj także:
PlusLiga. Cerrad Enea Czarni zagrywali, więc sensacyjnie wygrali. "To fantastyczne uczucie"
LSK: wojna nerwów w hicie. Grupa Azoty Chemik Police pokonał ŁKS Commercecon Łódź

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL