Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Spodek w KatowicachWP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Spodek w Katowicach

Puchar Polski siatkarzy odwołany! Powodem koronawirus

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Puchar Polski siatkarzy, który miał zostać rozegrany 14-15 marca w katowickim Spodku nie odbędzie się. Początkowo rywalizacja miała toczyć się z udziałem mediów, ale bez kibiców. Ostatecznie turniej został odwołany.

Kilka godzin wcześniej Polska Liga Siatkówki poinformowała o zawieszeniu rozgrywek PlusLigi, Ligi Siatkówki Kobiet, a także Krispol 1. ligi (w tym wypadku ostatnia kolejka sezonu zasadniczego ma odbyć się w weekend, ale bez kibiców). Wcześniej taką samą kwestię podjęto w sprawie rozgrywek I ligi kobiet i spotkań na niższych szczeblach, które nie podlegają pod PLS.

Pod znakiem zapytania stał Puchar Polski siatkarzy, który miał się odbyć w Katowicach. Na początku tygodnia podjęto decyzję o zawodach bez kibiców, a teraz postanowiono, że turniej zostanie odwołany w tym terminie.

Początkowo liczono na to, że uda się rozegrać te trzy spotkania, czyli półfinały oraz finał. Sami zainteresowani, czyli uczestnicy, mieli jednak wątpliwości czy będzie to dla nich bezpieczne rozwiązanie. 

Komunikat PLS

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19, a co za tym idzie kolejnymi administracyjnymi decyzjami władz rządowych, samorządowych czy epidemiologicznych, Polska Liga Siatkówki S.A. zdecydowała się przełożyć termin rozgrywania turnieju finałowego Pucharu Polski w Piłce Siatkowej.

W związku z tym odwołaliśmy zawody planowane w katowickim Spodku w dniach 14-15 marca 2020 roku.

Liczymy, że po ustabilizowaniu się sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, uda się znaleźć dogodny termin do rozegrania turnieju i wyłonienia triumfatora rozgrywek edycji 2020.

Czytaj też:
Bartosz Kurek racjonalnie o zachowaniu wobec zagrożenia koronawirusem: Jadę do domu, bo muszę, ale też chcę
Koronawirus. Agnieszka Kąkolewska: Polacy podjęli działania zdecydowanie szybciej niż Włosi

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy odwołanie Pucharu Polski to słuszna decyzja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL