Najnowsze Wyniki/Kalendarz
atakuje Georg Grozer (z prawej)Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: atakuje Georg Grozer (z prawej)

Koronawirus. Padł ostatni siatkarski bastion. Rosyjska Superliga zawieszona

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Nie można było sobie wyobrazić innej decyzji po tym, jak u Earvina Ngapetha zdiagnozowano koronawirusa. Rosyjska Federacja Siatkówki podjęła decyzję o zawieszeniu rozgrywek na wszystkich szczeblach.

Do tej pory rozgrywki ligi rosyjskiej odbywały się, ale bez publiczności. W czwartek rozegrano nawet jeszcze półfinałowe spotkanie Pucharu CEV, w którym spotkały się dwie rosyjskie drużyny - Lokomotiw Nowosybirsk (Fabiana Drzyzgi) oraz Zenit Sankt Petersburg. Zwyciężyli ci pierwsi w czterech setach. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Decyzja o zawieszeniu rozgrywek w Rosji zapadła jeszcze w czwartek wieczorem. Prezydent krajowej federacji Aleksander Jaremienko podjął ją niemal natychmiast po tym, jak świat obiegły informacje o tym, że Earvin Ngapeth jest zakażony koronawirusem. 

- Rosyjska Federacja Siatkówki podjęła decyzję o zawieszeniu wszystkich rozgrywek na terenie kraju, jako środek prewencyjny przed ogólnoświatową pandemią koronawirusa - powiedział Jaremienko cytowany przez rosyjską agencję TASS.

Tym samym wstrzymana została rywalizacja o miejsca 1-6 w męskiej Superlidze, a także walka o miejsca 1-4 w rozgrywkach pań. Na razie nie ustalono, czy rozgrywki mają zostać dokończone w późniejszym terminie czy też zostaną anulowane lub zakończone po fazie zasadniczej.

W Rosji potwierdzonych jest już ponad 190 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Ministerstwo Sportu wydało rozporządzenie, w którym zaleca przerwanie wszelkich rozgrywek sportowych w kraju. 

W lidze rosyjskiej oprócz Fabiana Drzyzgi występuje również Maciej Muzaj w drużynie Gazprom-Jugra Surgut.

Czytaj też: Earvin Ngapeth: Najtrudniejsze za mną. Zostańcie w domach!

ZOBACZ WIDEO Koronawirus. Mistrzostwa Europy przełożone! "Nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy piłkarze wybiegną na boiska"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Rozgrywki ligi rosyjskiej powinny zostać...

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL