Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Vital Heynen Getty Images / Matteo Ciambelli / Na zdjęciu: Vital Heynen

Koronawirus. Tokio 2020. Problemy reprezentacji Polski. Vital Heynen musi stworzyć nowy program przygotowań

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Epidemia koronawirusa sprawiła, że rozgrywki siatkarskie na każdym szczeblu zostały zawieszone. To duży problem dla Vitala Heynena, który musi przygotować zespół do igrzysk olimpijskich.

Koronawirus storpedował rozgrywki siatkarskie na całym świecie. Zawieszone do odwołania zostały ligowe zmagania, mecze europejskich pucharów, a starcia reprezentacji w Lidze Narodów zostały przesunięte na jesień. Do tego pod znakiem zapytania stoi rozegranie w terminie igrzysk olimpijskich w Tokio. Co prawda MKOl zapewnia, że impreza odbędzie się zgodnie z planem, ale innego zdania są sportowcy, którzy nawołują do przełożenia igrzysk.

Odwołanie rozgrywek wprowadza chaos w przygotowaniach do igrzysk olimpijskich. Problem ma selekcjoner reprezentacji Polski, Vital Heynen, który od nowa musi przygotować program treningów. Wkrótce ma skontaktować się z zawodnikami, którzy powołani zostaną do kadry.

- Dla niego to musi być bardzo trudna sytuacja. Cały program przygotowań "wziął w łeb" i będzie się musiał starać, żeby to teraz poukładać na nowo. Myślę, że niedługo przekaże nam pierwsze ustalenia i będzie chciał uzgodnić, co dalej. Zresztą sytuacja nadal jest rozwojowa, więc nawet jeśli coś wymyśli, to za tydzień może to już być nieaktualne. Nie ma co wybiegać za daleko w przyszłość - powiedział w rozmowie z portalem sport.pl Piotr Nowakowski.

Środkowy VERVY Warszawa Orlen Paliwa robił wszystko, by znaleźć się w kadrze na igrzyska. To był jego cel na ten sezon. - Mam nadzieję, że uda się tam pojechać. Myśl o Tokio prowadziła mnie od paru ładnych miesięcy i przykro mi patrzeć, że to się trochę oddala. Mocno trzymam kciuki za to, żeby rozegranie igrzysk doszło do skutku, ale nie za wszelką cenę. Wiadomo, że jest to nasze wielkie marzenie, ale jeśli zostanie odroczone o jakiś okres, to myślę, że też damy radę. Będziemy gotowi na to wyzwanie później - dodał Nowakowski.

Czytaj także:
Koronawirus. Siatkówka. Maciej Muzaj wrócił do Polski. Teraz czeka go kwarantanna
Siatkówka. PlusLiga. Koronawirus. Pablo Crer nie ma szczęścia do gry w Europie. Kiedyś spadek, teraz przerwany sezon

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Co z igrzyskami w Tokio? "Niektórzy cały czas żyją nadzieją, że odbędą się w terminie"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

na Facebooku.

Komentarze (1):

  • jotwu Zgłoś
    Panie trenerze,wyluzuj.Igrzyska na wodzie pisane.Gospodarka światowa w głębokiej zapaści.Państwa mają teraz większy problem niż przygotowania do igrzysk.

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL