Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paulina Maj-Erwardt WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Paulina Maj-Erwardt

Siatkówka. Paulina Maj-Erwardt: Mam żal do Jacka Nawrockiego

Dawid Borek
Dawid Borek
- Mam żal do trenera Jacka Nawrockiego - nie ukrywa Paulina Maj-Erwardt, która tuż przed turniejem kwalifikacyjnym do IO Tokio 2020 straciła miejsce w kadrze reprezentacji Polski.

Siatkarka Grupy Azoty Chemika Police przez wiele lat była podstawową zawodniczką reprezentacji Polski. Aż do 5 grudnia ubiegłego roku, gdy Jacek Nawrocki ogłosił skład kadry na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Na liście zabrakło jednej z najlepszych i najbardziej doświadczonych polskich libero. Paulina Maj-Erwardt nie otrzymała powołania, na które bardzo liczyła. Ta decyzja szkoleniowca była dużym zaskoczeniem, bo Maj-Erwardt wprowadzała do drużyny bardzo dużo spokoju.

- Mam trochę żal pod takim kątem, że gdy trener mnie potrzebował, to byłam w kadrze. Dużo poświęciłam, by być i pomóc zespołowi - mówi Paulina Maj-Erwardt w rozmowie ze sport.tvp.pl.

ZOBACZ WIDEO: Tauron i LSK razem. "Idealnie wpisuje się to w naszą strategię"

- Nie zrozumiałam też tłumaczeń trenera dlaczego nie wziął mnie na kwalifikacje olimpijskie. Powiedziałam trenerowi, że nie akceptuję jego argumentów, ale cóż... Tak to się wszystko potoczyło. Szkoda mi tego, tak jak szkoda mi dziewczyn, że nie zakwalifikowały się, choć znowu były blisko - dodaje.

Paulina Maj-Erwardt nie ukrywa, że gra na Igrzyskach Olimpijskich była jej marzeniem. Przypomina, że trzy razy grała z reprezentacją Polski o awans na IO, jednak za każdym razem Biało-Czerwone odpadały w ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego.

- Dla mnie, jako sportowca, to była duża sprawa, by pojechać na igrzyska. Sporo w tym kontekście poświęciłam. Wróciłam po ciąży, bo wiedziałam, że jest ta perspektywa i chciałam osiągnąć ten cel. Przez całe życie dążyłam do niego. Nie udało się i pewnie nie będę już miała ku temu szansy - stwierdza zawodniczka.

Zobacz też:
Koronawirus. Tokio 2020. Problemy reprezentacji Polski. Vital Heynen musi stworzyć nowy program przygotowań
Koronawirus. Tokio 2020. Michał Kubiak spokojny o rozegranie igrzysk. "W Japonii wszystko odbywa się normalnie"

Czy skreślenie Maj-Erwardt było błędem Nawrockiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

 • italianista Zgłoś
  Wszystko wskazuje na to, że Nawrocki będzie teraz trenerem dożywotnio. Jemu zawieszenie rozgrywek bardzo pasuje, bo wtedy nie musi nic robić. Nie musi nawet wychodzić z domu. Jeżeli przed
  Czytaj całość
  końcem świata rozgrywki zostaną wznowione, to Jaco i tak nic nie osiągnie z reprezentacją. Siatkarki w Paryżu to mogło i miało być największe przedsięwzięcie w historii polskiego olimpizmu. Ta sama strefa czasowa co w Polsce, mała odległość z Polski, zawodniczki w apogeum możliwości na tle innych. Ale nic z tego nie będzie, bo Nawrocki z racji zaistniałych sytuacji będzie trenerem dożywotnio, a i perspektywa wznowienia rozgrywek w świecie sportu jest raczej mało prawdopodobna. I to by było chyba na tyle, bo koniec coraz bliższy.
  • Siggi777 Zgłoś
   Nawrocki! Zrezygnuj zde.....ku! Bo przecież-będąc tak schorowanym-nie możesz się ruszać z domu....Jesteś w grupie najwyższego ryzyka!!!!!
   • Siggi777 Zgłoś
    Zwracam się do piszących poniżej, a zakochanych i zagubionych w przepastnych i rozmarzonych ,przeogromniastych, za to gł....ych oczach M Stenzel! Do tego....przecież Marysia jest
    Czytaj całość
    zajęta!No przez tego tam...treneiro z Budowlanych!Jest też współsprawczynią ostatniego skandalu w damskiej reprze!Tym co nie widzą wyrażnie, przypomnę, że Wasza faworytka, jedną z może dwóch/trzech piłek decydujących o awansie na igrzyska posłała do totalnie zajechanej i nic w ogóle nie kończącej w tajbreku Malwiny!A otóż myślę, że ...Paulina dałaby radę zagrać tamtą piłkę do innej zawodniczki,która z kolei zakończyła by tamten mecz! Pozytywnie dla nas!
    Wszystkie komentarze (11)

    Komentarze (11)

    ×
     Wszystkie komentarze (11)
     PRZEJDŹ NA WP.PL