Najnowsze Wyniki/Kalendarz
trener Alessandro Chiappini WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: trener Alessandro Chiappini

Alessandro Chiappini: Władze ligi podjęły właściwą decyzję

Piotr Woźniak
Piotr Woźniak
Zespół DPD Legionovii Legionowo zgodnie z decyzją o zakończeniu sezonu 2019/2020, został sklasyfikowany tuż za podium. Od brązowych medalistek legionowianki dzielił zaledwie punkt. - To była właściwa decyzja - mówi Alessandro Chiappini.

Od początku sezonu 2019/2020 zespół DPD Legionovii Legionowo pozytywnie zaskakiwał i pokazał, że jest w stanie włączyć się do walki o medale. Po ogłoszeniu decyzji o zakończeniu aktualnego sezonu takiej szansy siatkarki z Legionowa jednak już nie otrzymają i zostaną sklasyfikowane na czwartej pozycji.

- To był niesamowity, pełen emocji sezon. Byliśmy w pełni gotowi, by rozpocząć fazę play-off w optymalnej formie. Niestety, nie możemy rozegrać tych kluczowych spotkań - mówił trener legionowianek, Alessandro Chiappini.

Jednocześnie podkreślił, że nie ma żalu do władz PLS, a decyzja podjęta przez Radę Nadzorczą tej spółki jest racjonalna. - Uważam, że władze ligi podjęły właściwą decyzję. Zwłaszcza, że zakończyliśmy już fazę zasadniczą i Puchar Polski - wyjaśnił włoski szkoleniowiec.

ZOBACZ WIDEO: Polska akademia na Zielonej Wyspie. Mariusz Kukiełka otworzył szkółkę w Irlandii

Kluby Ligi Siatkówki Kobiet nie próżnują i starają się już teraz skompletować skład na przyszły sezon. Odpowiednie ruchy transferowe i dobór personalny zawodniczek miały ogromny wpływ na ich dyspozycję na boisku.

- Dużą cegiełkę do tego sukcesu położyliśmy w lecie, bardzo dobrze komponując zespół. Przed kolejnym sezonem nie chcemy robić rewolucji w składzie, choć zapewne dojdzie w nim do jakichś zmian - dodał Chiappini.

Pomimo tego, że drużyna z Legionowa zakończyła sezon tuż za miejscem medalowym, zadowolenia z zajęcia czwartej lokaty nie krył prezes zarządu spółki Legionovia S.A., Konrad Ciejka.

- Oczywiście, że pozostaje w nas pewien niedosyt, ale przypominam: celem, jaki postawiliśmy przed sobą w tym sezonie było szóste miejsce! - przypomniał.

Zobacz również:
Paweł Zagumny: Z bólem serca musimy ogłosić, że nie będziemy w tym sezonie już dłużej grali
PlusLiga. Adrian Buchowski: Anulowanie sezonu powinno być ostatnią opcją

Czy zespół DPD Legionovii Legionowo wywalczyłby w play-off miejsce na podium LSK?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL