Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Malwina Smarzek-Godek w ataku Newspix / Jakub Piasecki / Na zdjęciu: Malwina Smarzek-Godek w ataku

Siatkówka. Możliwy głośny transfer Malwiny Smarzek-Godek. Kluby z Brazylii zainteresowane Polką

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Świetny sezon klubowy i reprezentacyjny w wykonaniu Malwiny Smarzek-Godek sprawił, że Polka znalazła się na celowniku kilku zespołów. Atakującą poważnie interesuje się wicemistrz Brazylii.

Rozgrywki w Brazylii z powodu koronawirusa zostały przedwcześnie zakończone, a kluby mogą już przeszukiwać rynek w celu pozyskania nowych zawodniczek. Szefowie wicemistrzyń kraju, Itambe Minas, zintensyfikowały działania w celu znalezienia nowej atakującej, a celem klubu jest pozyskanie Malwiny Smarzek-Godek.

O zainteresowaniu poinformował dziennikarz Bruno Voloch z Estadao Esportes. Minas to jeden z najlepszych zespołów kontynentu. W 2018 r. zespół z Belo Horizonte zdobył drugie miejsce w Klubowych Mistrzostwach Świata. Do tego wygrał trzy ostatnie edycje klubowych mistrzostw Ameryki Południowej.

Zainteresowanie Polką wykazują też dwa inne brazylijskie zespoły, ale ich nazwy pozostają nieznane. Smarzek jest również na celowniku włoskiego Igor Gorgonzola Novara (więcej TUTAJ).

Od dwóch lat reprezentantka Polski jest zawodniczką Zanetti Bergamo. W tym sezonie pozostaje najlepszą punktującą klubu (315 punktów). Przed rokiem drużyna Polki nie zakwalifikowała się do fazy play-off, zajmując po rundzie zasadniczej 9. pozycję. Przed przerwaniem aktualnych rozgrywek zespół Polki plasował się na ósmej lokacie.

Czytaj teżKoronawirus. Malwina Smarzek-Godek staje do walki. "Potrzebna jest każda pomoc"

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Piękny gol i wpadka. W Ameryce Południowej nie ma nudy

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL